Motocompacto: Připomíná ikonu 80. let

Seznamte se s Motocompacto. Je to malý skútr, který vypadá trochu jako plošinový skener s řídítky, s přívětivým vzhledem robota budoucnosti jako z filmu Wall-E od Pixaru. Je elegantnější než všudypřítomné elektrické koloběžky typu Razor, které běhají kolem, a je mnohem menší (a lehčí) než mnoho elektrokol. A co je pravděpodobně důležitější pro každého, kdo je fanouškem neobvyklých výstřelků společnosti Soichira Hondy v 80. letech. Je přímo inspirovaný jedním z nejrozkošnějších dvoukolých vozidel Honda vůbec: Motocompo.

Motocompo byl skládací malý motocykl a pro Hondu neobvykle dvoutaktní. Skládal se do něčeho o velikosti příručního kufru, která se pohodlně uložila do kufru hatchbacku Honda City. City byl dravý malý buldok, který se dokonce dočkal obdivované verze Turbo. A také velmi chytlavé reklamy z 80. let s britskou ska skupinou Madness! Na City je však legrační, že ho od počátku navrhovali tak, aby zvládlo Motocompo. Místo toho aby Motocompo navrhli tak, aby se vešlo do jeho nákladového prostoru. Myšlenka byla taková, že se přiblížíte k přeplněnému městu, zaparkujete na vhodném místě a Motocompo se dostane do centra.

Motocompacto

Motocompacto: Oproti předchůdci je o polovinu lehčí

Motocompo však vážilo 45 kilogramů, takže tahat ho do města a z města byla asi fuška. Zde je Motocompacto oproti originálu lepší. Místo kouřícího dvoutaktu má motor o výkonu 0,5 kW, 16 N.m a baterii o kapacitě 6,8 Ah. Celkově Motocompacto váží pouhých 20,6 kg. Méně než polovinu hmotnosti svého předchůdce, částečně díky lehkému hliníkovému rámu. Je také kompaktní, jen 75 cm dlouhý, 54 cm vysoký a pouhých 9,4 cm široký ve složeném stavu – s praktickým madlem vyčnívajícím z horní části, které usnadňuje i přenášení.

Honda uvádí, že Motocompacto jede rychlostí 24 km/h a má maximální dojezd až 9 km. Nabíjení probíhá prostřednictvím 110 voltové zásuvky a plné nabití trvá 3,5 hodiny, ať už je složený, nebo ne. Připojení Bluetooth a aplikace umožňují jezdci přizpůsobit několik atributů, jako je osvětlení a jízdní režimy. Vozítko má dokonce zabudované poutko na rám, které umožňuje jeho upevnění ke stojanu pomocí většiny běžných zámků na kola.

Žádná dobrá příležitost k merchandisingu dnes nepřijde nazmar, takže Honda nabízí oficiální příslušenství Motocompacto, jako je helma, batoh, oblečení atd. Motocompacto bude k dispozici u prodejců Honda a Acura v listopadu s doporučenou cenou 995 USD (23 000 Kč).

Zdroj: caranddriver, TowPoint