Systém skladování energie Prime+ pro domácnosti

Jihokorejská společnost LG vyvinula nový systém skladování energie pro domácnosti Prime+, a to zejména pro trh v USA

Jihokorejská společnost LG vyvinula nový systém skladování energie pro domácnosti Prime+, a to zejména pro trh v USA. Tento systém paralelně kombinuje dvě 10hodinové baterie nebo 16hodinové bateriové moduly Prime. Tyto bateriové moduly poskytují kapacitu 19,2 kWh až 32 kWh a maximální výkon střídače 9,6 kW.

Trh s propojenými energetickými řešeními pro domácnosti je stimulovaný nedávnými změnami politiky v amerických státech, jako je Kalifornie a Severní Karolína. Tyto nové politiky ovlivňují hodnotu výroby solární energie pro domácnosti a její využití v distribuovaných energetických řešeních, jako jsou domácí úložiště a systémy nabíjení elektrických vozidel.

Úložný systém Prime+

Společnost LG Energy Solution, výrobce lithium-iontových baterií, představila nový systém pro skladování energie v domácnostech s označením Prime+. Tento nový systém ukládání energie se vyznačuje flexibilní kapacitou pro uspokojení potřeb záložní energie v domácnostech.

Nový rezidenční úložný systém Prime+ od LG paralelně propojuje dvě desetihodinové baterie nebo šestnáctihodinové bateriové moduly Prime
Systém Prime+ propojuje desetihodinové nebo šestnáctihodinové baterie

Nový rezidenční úložný systém Prime+ od LG paralelně propojuje dvě desetihodinové baterie nebo šestnáctihodinové bateriové moduly Prime. Nabízí kapacitu 19,2 kWh až 32 kWh s maximálním výkonem 9,6 kW ze střídače.

Systém pro americký trh

Úložný systém Prime+ se od tohoto týdne uvádí na trh v USA a představuje první rezidenční systém pro ukládání energie společnosti LG. Nový systém zahrnuje střídač na severoamerickém trhu pod vlastní značkou.

Kompatibilní úložný systém

Společnost LG uvádí, že modulární architektura úložného systému a plug-and-play design střídače zajišťují snadnou instalaci a kompatibilitu s jakýmkoli stávajícím fotovoltaickým polem.

„Úplné uvedení střídače a baterie do provozu trvá méně než 10 minut. To výrazně snižuje časovou zátěž instalátorů,“ řekl Ryan Simpson, obchodní ředitel LGES ESS Team v Severní Americe.

Systém Prime+ je díky své kompatibilitě se stávajícími fotovoltaickými systémy navržený jako možnost dodatečné montáže pro částečné zálohování nebo zálohování celého domu. Společnost uvedla, že nové řešení by měli využívat obyvatelé Kalifornie. Jedná se totiž o třetí iteraci net energy meteringu (NEM 3.0), který vstoupil v platnost v polovině dubna.

Zdroje: pv-magazine, TowPoint