Střešní mikrosíť společnosti Hover Energy

Společnost Hover Energy uvedla, že v lednu 2023 zahájí výrobu svých větrných střešních mikrosítí pro obytné a komerční účely o výkonu 36 kW

Texaská společnost Hover Energy, která se zabývá větrnou energií, uvedla, že v lednu 2023 zahájí ve svém závodě v Memphisu ve státě Tennessee výrobu svých větrných mikrosítí pro obytné a komerční účely o výkonu 36 kW.

První instalace společnosti Hover o výkonu 36 kW přežila nedávný hurikán Ian, který zpustošil jihozápadní Floridu.

Střešní mikrosíť Hover Array

Systém Hover Array je střešní mikrosíť, která kombinuje větrnou a solární energii a skladování energie se softwarovou platformou integrovaného systému řízení energie (IEMS). Systém IEMS integruje energii generovanou větrem (střídavý proud) i solární energii (stejnosměrný proud) do jednotného třífázového stejnosměrného napájecího systému 480 V. Ten poskytuje záložní napájení majitelům budov a zákazníkům z řad domácností.

Systém Hover Array je střešní mikrosíť, která kombinuje větrnou a solární energii a skladování energie se softwarovou platformou integrovaného systému řízení energie (IEMS)
Systém Hover Array

Spotřebitelská větrná turbína společnosti Hover Energy je namontovaná podél větrných okrajů střechy a vyrábí nepřetržitě energii po celý den. Větrná technologie využívá „aerodynamický design, který využívá budovu jako plachtu“ k dodávce energie v komerčním měřítku. Solární panely společnosti jsou namontované na středu střechy, mimo stín parapetu turbíny. Generují dostatečné množství solární energie během většiny odpoledních hodin denní špičky.

Výzkum, vývoj a testování

První testy systému Hover Array ukazují, že systém o výkonu 36 kW může ve většině případů kompenzovat 100 % spotřeby energie v budově. Jako u každého mikrosystému je však jedinou překážkou pro zajištění nepřetržitého napájení po celý den denní doba spotřeby.

„Společnost Hover strávila téměř osm let výzkumem a vývojem. Poté následovaly dva roky důkladného testování v místě instalace,“ řekl Chris Griffin, prezident a generální ředitel společnosti Hover. „Neznáme žádnou jinou větrnou technologii, která by přežila dva hurikány a stále správně fungovala.“

Spolupráce a vznik firmy

Společnost Hover Energy spolupracuje se společností RealTime Group od roku 2021 a se společností Jabil od roku 2017. První systém pole instalovala na budově strategického vývoje společnosti Jabil ve městě St. Petersburg na Floridě v roce 2021.

Společnost Hover Energy vznikla díky svému manažerskému týmu a financování ve výši 710 tisíc dolarů, které získala v dubnu 2019. Griffin v minulosti působil jako generální ředitel startupu Regenedyne, který se zabývá výrobou větrných turbín. Předtím strávil 15 let v oblasti podnikových financí v řadě firem na Wall Street.

Zdroje: pv-magazine, Top-Vozíky