Smart Brabus #1 odhalen

Obrázky nového vozu Smart Brabus #1 se poprvé ukázaly na sociálních sítích. Model se může pochlubit výkonem až 400 koní

Obrázky nového vozu Smart Brabus #1 se poprvé ukázaly na sociálních sítích. Model se může pochlubit výkonem až 400 koní.

Smart Brabus #1

Na čínských sociálních sítích unikly obrázky nového výkonného elektromobilu Smart Brabus #1. A úplné odhalení není daleko. Smart potvrzuje, že kryty slezou z jeho nového horkého malého elektrického SUV 26. srpna.

Model s Brabusem dostává mnohem rychlejší doplňky, jako jsou unikátní přední a zadní nárazníky, boční prahy a chladicí otvory v kapotě pro elektromotor umístěný vpředu. Nechybí ani velký střešní spoiler, větší litá kola a spousta červených exteriérových prvků.

Stejné červené odlesky se nacházejí i uvnitř, spolu s tím, co vypadá jako silněji vyztužená sportovní sedadla. Můžete také očekávat, že informační a zábavní systém nabídne režimy související s výkonem – jako je časomíra na kolo – v souladu se sportovními ambicemi Brabusu #1. To znamená, že Brabus dostane stejný 12,3 palců široký digitální přístrojový panel a 9,2 palců široký středový displej jako ve standardním voze.

Výkon a cena

Očekává se použití dvoumotorového hnacího ústrojí, s jedním motorem na přední nápravě a druhým na zadní nápravě. V čínských automobilových médiích se hovořilo o výkonu kolem 400 koní. To by mělo dostat z 0-100 km/h za přibližně pět sekund, i když jeho maximální rychlost má být omezená, aby se šetřila energie baterie. Pro srovnání, větší Volkswagen ID.4 GTX s výkonem 295 koní zrychlí z 0-100 km/h za 6,2 sekundy a je omezen na 180 km/h.

Pokud vás zajímá nedávné video, můžete očekávat, že Smart Brabus #1 začne při akceleraci generovat jedinečně sportovní elektrický hluk. Zatímco vylepšené odpružení by mělo pomoct při zatáčkách.

Standardní Smart #1 se začne prodávat na konci roku za cenu od 935 tis. korun. Navíc můžete očekávat, že model Brabus bude stát výrazně více, když se začne prodávat v následujících měsících.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky