Nová Škoda Fabia Monte Carlo se odhaluje

škoda fabia

O sportovnější verzi nové generace Škody Fabia se hovoří už dlouho. Čekání se chýlí ke konci, na ereso ale zapomeňte.

Nová generace Škody Fabia vyrazila na české silnice na podzim loňského roku. Avšak ne s zcela kompletní nabídkou motorů a výbav. Mohli jste mít jakoukoliv fabii. Musí však mít pod kapotou benzinový tříválec a výbavu Ambition či Style, naštěstí rozmanitosti barev se meze nekladly. V době kdy došlo k prvnímu zvýšení cen se při té příležitosti v nabídce objevil i benzinový čtyřválec 1.5 TSI/110 kW kombinovaný s převodovkou DSG. Spojen s výbavou Style, přičemž ceníková cena činí nejméně 489.900 Kč. Už brzy ale zřejmě fabia překročí hranici půl milionu korun.

Na svět se totiž dere verze Monte Carlo. Tu můžeme považovat za duchovního nástupce oblíbeného eresa. To nebylo v nabídce ani v minulé generaci. Škodovka ale tenkrát zájemcům o sportovnější svezení dopřála speciální verzi edition R5, která měla pod kapotou benzinovou čtrnáctistovku TSI s výkonem 110 kW. Linie Monte Carlo je v nabídce Škodovky už 11 let. Nikdy nebyla spojována s ničím větším než s kompaktním modelem (od Škody Citigo po současnou scalu a kamiq). Spojení s fabií dává smysl už s historického hlediska, protože její druhá generace vdechla linii Monte Carlo život.

Škoda Fabia Monte Carlo
Škoda Fabia Monte Carlo

Co přinese nová Fabia?

Škodovka zatím neposkytla více podkladů než trojici skic a pár informací. Fabia Monte Carlo dostane specifický přední nárazník s velkým otvorem pro přísun vzduchu uprostřed, černě lakované detaily karoserie (rámeček masky chladiče, kryty zrcátek, lišty kolem oken, boční prahy či nápis na zádi), zadní difuzor, plaketu s nápisem Monte Carlo na blatnících a snad i unikátní design litých kol. Už standardní fabia může mít až 18palcová kola. Není tedy důvod je nenabízet také u nejsportovnější linie.

Uvnitř čekejte hlavně černou a také imitaci karbonu na předních loketních opěrkách a spodní části přístrojové desky. Sedadla budou sportovnější a dostanou integrovanou hlavovou opěrku, volant bude tříramenný a osazený plaketou Monte Carlo. Volant a páka ruční brzdy dostanou kožený potah, ale aby té černé nebylo moc, najdeme uvnitř i červené detaily.

O cenách ani uvedení na trh se Škodovka nezmiňuje, jak jsem ale uvedl už v úvodu, je velice pravděpodobné, že Škoda Fabia Monte Carlo alespoň v kombinaci s motorem 1.5 TSI a převodovkou DSG překročí hranici půl milionu korun. Osobně nečekám, že by Škoda pojila sportovnější výbavu pouze s nejsilnějším motorem, trochu se ale obávám, že ti zákazníci, kteří půjdou po atmosférickém litrovém tříválci MPI Evo (59 kW), budou mít smůlu.

Zdroje: autorevue, Vapol