Bentley chce do roku 2030 vyrobit 5 nových EV modelů

Bentley uvede nové EV modely

Zcela nový model Bentley přijde na řadu v roce 2025 a vsadíme se, že půjde o SUV zařazené pod Bentaygu.

Bentley navazuje na již dříve oznámené plány přechodu na elektrický pohon a uvádí, že svůj první plně elektrický model uvede na trh v roce 2025.

Prohlášení je v souladu se závazkem z roku 2019, že poslední spalovací motor Bentley vyrobí v roce 2030.
Očekáváme příchod až pěti nových modelů. Jednoho ročně až do roku 2030. Čtyři nahradí stávající modely Bentayga, Flying Spur a kupé a kabriolet Continental GT, zatímco pátý bude zcela nový model.

Bentley na dnešní tiskové konferenci potvrdilo svůj slib, že bude vyrábět elektrické vozy, ale plán přeorientovat se na elektromobily není úplně nový. Britská luxusní značka poprvé podrobně popsala svůj plán elektrifikace v roce 2019. Uvedla, že poslední spalovací motor vyrobí již v roce 2030. Nyní společnost v tomto plánu pokročila a uvedla, že v roce 2025 plánuje uvést na trh čistě elektrický vůz. Poté v každém z následujících čtyř let doplní portfolio o další elektrický model.

První EV model Bentley v roce 2025
První EV model Bentley v roce 2025

Kdy oznámí Bentley více podrobností?

Na další podrobnosti o novinkách si ještě chvíli počkáme. Šéf konstrukce Bentley Matthias Rabe na online tiskové konferenci uvedl, že každý z nich bude „zcela novým vozem, zcela novým modelem“. Vzhledem k tomu, že společnost má v současné době pouze čtyři modely. Těmi jsou SUV Bentayga, sedan Flying Spur, kupé a kabriolet Continental GT. Základní matematika naznačuje, že celá rodina bude fakticky nahrazena plně elektrickými vozy spíše dříve, než později a že do nabídky přibude další model.

Generální ředitel Bentley Adrian Hallmark popsal tento nový model jako „game changer“. Bez přímého vztahu k existujícímu modelu. Sázíme na crossover sub-Bentayga. Stávající modely nahradí modely EV. Jakmile se přiblíží konec jejich životnosti. Slíbená kadence uvádění na trh (a stáří stávající modelové řady) naznačuje, že půjde o novou Bentaygu v roce 2026, kupé Continental v roce 2027, kabriolet Continental v roce 2028 a nový Flying Spur v roce 2029.

Nezbývá nám nic jiného než si počkat, jestli své sliby Bentley dodrží.

Zdroj: CarandDriver, Vapol