GWM uvede na trh Ora Lightning EV

Společnost GWM, která má v Austrálii značky jako Haval, uvede uspořádané představení velmi očekávaného čtyřdveřového kupé EV sedan s názvem Ora Lightning Cat. 

Někomu může nový model – který se má zpočátku stát dostupný pouze pro zákazníky z Číny – připomínat menší verzi Porsche Panamera. Zepředu má určitou podobnost s dřívějšími modely Porsche 911 s kulatými světlomety.

EV Ora je pouze elektrická značka GWM a také se očekává, že dorazí do Austrálie někdy v roce 2023, počínaje nabídkou hatchbacku Ora Funky Cat. 

Ora Funky Cat se také chystá vyrazit na roadshow po Velké Británii, než se má uvést na trh jako elektromobil s pravostranným řízením.

Ora Good Cat vedle Tesly Model 3. Obrázek: Riz Akhtar
Ora Good Cat vedle Tesly Model 3

Nová Ora Lightning je dlouhá 4 871 mm. Což je delší než délka 4 694 mm Tesla Model 3, která je nejprodávanějším modelem EV v Austrálii. Je také o více než 600 mm delší než hatchback Funky Cat.

GWM uvede na trh EV podobný Porsche

Ora Lightning bude k dispozici také s jednomotorovým a dvoumotorovým pohonem, podle zpráv z cnevpost. Jednomotorová verze může dodat výkon až 150 kW, zatímco dvoumotorová verze zdvojnásobí tento výkon na 300 kW. 

Ora Lightning Cat EV přední
Ora Lightning Cat EV

Výkonnější verze zrychlí čtyřdveřové kupé z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. 

Ora Lightning také přichází se čtyřmi bateriemi dodávanými společností Svolt Energy, která je také dceřinou společností GWM. Kapacita paketů bude 63,87 kWh, 64,31 kWh, 79,62 kWh a 83,49 kWh s dojezdem podle NEDC od 555 km do 705 km. Při převodu na cyklus WLTP očekávejte, že dojezd začne na 450 km. Což je ideální pro čtyřdveřový elektromobil v roce 2022.

Ora Lightning Cat EV Side
Ora Lightning Cat EV Side

Očekává se, že Lightning se uvede nejprve v Číně. Ale je také více než pravděpodobné, že zamíří do Evropy poté, co jej společnost GWM představila na nedávném autosalonu v Paříži začátkem tohoto měsíce. To by mohlo být dobrým znamením pro potenciální australské uvedení na trh v roce 2023.

Zdroj: thedriven, TowPoint