Britská armáda otestuje Land Rovery

Jak se svět posouvá k eliminaci fosilních paliv, musí tento přechod provést i britská armáda. Ta hodlá otestovat elektrické Land Rovery přestavěné z nafty.

V současné době je k dispozici několik EV 4WD a terénních vozidel, ale existuje řada podniků, které se snaží tuto mezeru zaplnit nabídkou vysoce speciálních konverzních sad. Takže zatímco velkoobchodní přechod vojenských vozidel z fosilních paliv může být výchozí cestou, nyní se může vyzkoušet technologie pomocí těchto sad. 

V jednom znamení času ministerstvo obrany Spojeného království (MOD) právě udělilo roční kontrakt. Ten má britské armádě pomoci porozumět aplikaci obrany a omezením elektrického pohonu.

Kontrakt, udělený obranné společnosti Babcock International, má zahrnovat přestavbu čtyř vojenských Land Roverů v provozu z naftových pohonů na EV za použití zásuvné sady a upraveného bateriového systému od firmy Electrogenic pro přestavbu EV.

Vozidla pak budou předána Armored Trials and Development Unit (ATDU) Ministerstva obrany pro použití v sérii experimentálních bojových a vojenských scénářů. A to k posouzení jejich výkonu ve strmém terénu, brodění a tažení, stejně jako v různých klimatických podmínkách.

Testování elektrických Land Roverů, přeměněných z nafty

Britský MOD na zkoušku EV převedené vojenské pozemní vozítka
Britský MOD na zkoušku EV převedené vojenské pozemní vozítka

„Je to skvělá příležitost prozkoumat alternativní technologii motorů, která umožní britské armádě prodloužit životnost jejich Land Roverů, protože diesel bude zastaralý,“ řekl Chris Spicer, generální ředitel společnosti Babcock pro inženýrství a systémovou integraci.

,,Jsem nadšený, když vidím, jak si přestavěné Land Rovery vedou v testovacím prostředí proti dieselovým a hybridním ekvivalentům.“

Konverzní sady od společnosti Electrogenic se navrhnou tak, aby eliminovaly manuální převodovku. Ale taky aby si zachovala plný pohon všech čtyř kol. A to vysoké a nízké převody a uzávěrku diferenciálu převodovky. Jako takové fungují v podstatě stejně jako automatická převodovka.

Bateriové boxy se také navrhnou tak, aby ponechaly prostor kabiny Land Roverů nedotčený. Sada obsahuje AC a CCS DC nabíjení, vyhřívání kabiny a řídicí systém. Ten podporuje různé jízdní režimy (např. sport, eco a město) a regenerované „brždění motorem“ pro kontrolované terénní sjezdy z kopce.

Electrogenic také nabízí sady pro další klasická vozidla. Včetně raných sériových Land Roverů, Jaguaru E-Type a Porsche 911.

Pro ty soukromé vlastníky starších Land Roverů a Land Rover Defenderů, kteří rádi testují limity svých vozidel, bude určitě stát za zhlédnutí zkušební vozidla UK MOD. A to zejména proto, protože ukážou, jak dobře obstojí sady pro přestavbu Electrogenic v těch nejdrsnějších terénních podmínkách.

Zdroj: thedriven, Vapol