All-Terrain: Mercedes vstupuje do nové generace

Luxusní kombi navazuje na svého sourozence ve tvaru sedanu a v modelovém roce 2024 vstupuje do nové generace. Přestože mnoho severoamerických zákazníků odmítá samotnou myšlenku kombi, Mercedes-Benz přivádí třídu E All-Terrain zpět do nové generace. Model E450 All-Terrain se pro rok 2024 vrací po vzoru sedanu třídy E s technologicky propracovaným designem a hybridním pohonným ústrojím.

Třída E All-Terrain nabízí technicky zaměřený interiér

Stejně jako u sedanu třídy E v roce 2024 bude nová generace modelu kombi All-Terrain mimořádně zaměřena na technologie. Stejně jako sedan i kombi Mercedes-Benz standardně vybaví dvěma displeji, ačkoli technicky vyspělý interiér volitelně doplníte o superobrazovku pro spolujezdce, která se vysouvá před spolujezdce. Tato sestava integruje 12,3 palcový přístrojový panel s dostupnou trojrozměrnou grafikou, 14,4 palcový dotykový displej a volitelný 12,3 palcový displej pro spolujezdce.

Při správném nastavení umožní nová třída E All-Terrain spolujezdci streamovat videa a hrát hry i za jízdy. Na centrálním displeji je k dispozici několik aplikací třetích stran. Včetně TikTok a Angry Birds a řidič může používat nástroje pro videokonference, jako je Zoom, i když je vůz zaparkovaný.

2024 mercedesbenz e class interior
Třída E All Terrain – interiér

Zbytek kabiny zakončuje bohatě vypadající kůže a kovové spínače. Palubní desku obklopuje ambientní osvětlení. Balíček na přání umožňuje, aby ambientní osvětlení pulzovalo v rytmu hudby, která hraje v systému prostorového zvuku Burmester. Výhodou nové generace jsou také cestující vzadu, protože model 2024 All-Terrain je o 2,5 cm širší a o 2,4 cm delší než předchozí generace.

Výkon hybridního řadového šestiválce

Vzhledem k tomu, že All-Terrain máme pouze ve výbavě E450, odpadá možnost hybridního čtyřválce ze sedanu E350. Zbývá tedy řadový šestiválec 3,0 litru s turbodmychadlem z modelu E450, který přinejmenším v sedanu zůstává skvělým nástrojem pro poslání třídy E. S podporou dalších 23 koní a 201 N.m točivého momentu elektromotoru poskytuje šestiválec plynulou akceleraci a v rychlosti zůstává působivě tichý. Celkový výkon se vyšplhal na 375 koní (o 13 koní více než dříve) a 501 N.m točivého momentu.

2024 mercedesbenz e class all terrain rear
Třída E All Terrain

Standardní vzduchové odpružení u třídy E All-Terrain

Volitelné vzduchové odpružení ze sedanu je třídy E All-Terrain standardem. To poskytuje větší světlou výšku a plynule nastavitelné tlumení kompresního a odskokového stupně tlumičů. Při nastavení komfortního režimu se vůz při rychlostech nad 120 km/h automaticky sníží o 1,4 cm. A to z důvodu snížení odporu větru a zlepšení spotřeby paliva.

Mercedes nezveřejnil informace o ceně nového All-Terrainu. Nicméně očekáváme, že až se začne v roce 2024 dodávat do amerických prodejen, bude cena nového modelu začínat na 78 000 dolarech (1,7 milionu Kč).

Zdroj: caranddriver, Vapol