Společnost KGAL zajišťuje schválení pro solární projekty

Německá společnost KGAL chce pokračovat na dalších projektech. Nyní chce postavit solární parky v Itálii

Společnost KGAL, což je německá investiční společnost pro obnovitelné zdroje energie, plánuje postavit tři nedotované solární parky. A to konkrétně v italských regionech Sicílie a Latium. Zařízení by měla zahájit komerční provoz v prvním čtvrtletí roku 2024.

Německá investiční společnost KGAL Group oznámila, že zajistila schválení pro tři solární projekty s kombinovanou kapacitou 380 MW v Itálii. „Italská vláda tlačí na rozšíření obnovitelných energií legislativními iniciativami,“ uvedla společnost v prohlášení s odkazem na příznivější povolovací procesy. Tyto procesy nedávno zavedla italská vláda.

Společnost KGAL a nové projekty

Dva ze schválených projektů s kapacitou 150 MW a 90 MW se nacházejí v obcích Tuscania a Vitorchiano v historickém regionu Tuscia. Tento region se nachází v provincii Viterbo v Latiu. Je zajímavé, že tyto projekty mohly být mezi těmi, jejichž schválení zrušila italská vláda v červnu 2020. A to na žádost Ministerstva kulturního dědictví a aktivit. „Umístění dvou elektráren mezi severem Itálie a Římem může být strategicky výhodné, protože tyto regiony mají vyšší ceny elektřiny,“ uvedl KGAL.

Oblast Tuscia je známá tím, že má bohatou kapacitu připojení k síti díky přítomnosti jediné italské jaderné elektrárny. Tuto elektrárnu již však vyřadili z provozu.

Hostí také některé z největších italských fotovoltaických elektráren. A to včetně solárního zařízení o výkonu 84 MW. Ten se dokončil v roce 2010. V zemi se nachází i první solární projekty s paritou veřejných služeb. Tyto projekty postavila britská společnost Octopus Investments v roce 2017.

Třetí projekt, pro který společnost KGAL získala povolení, je popsaná jako agrovoltaické solární zařízení o výkonu 140 MW. Výstavba se plánuje v Pietra Monreale v provincii Palermo na Sicílii, kde se mají začít pěstovat olivovníky a zelenina. „Očekává se, že tyto tři závody zahájí komerční provoz v prvním čtvrtletí roku 2024,“ uvedla investiční společnost. Dále uvedla, že doufá, že stavba začne brzy.

Italská vláda tento týden uvedla, že očekává, že letos v zemi rozmístí přibližně 3,3 GW nové solární energie. Tento působivý růst by měl být vyvolaný výše uvedenými výhodnějšími povolovacími procesy.

Zdroje: pv magazine, Top Vozíky