Elektromobil pear Urban od Fisker bude mít solární střechu

Fisker ve středu odhalil novou skicu interiéru svého elektromobilu Pear Urban EV. Ve stejný den se také odkryly informace o uspořádání a vlastnostech tohoto kompaktního elektrického vozidla, jehož dodání očekáváme v roce 2024.

Společnost nyní nazývá slovem Pear, což je technická zkratka pro Personal Electric Automotive Revolution, „sportovní crossover“, který je menší než jeho Ocean SUV. Nově zveřejněný obrázek jasně ukazuje, že interiér sleduje zcela nový koncept oproti typu Ocean.

Díky jedinečně tvarovanému čelnímu sklu, vzpřímeným sedadlům a nízko posazené palubní desce se zdá, že tento model maximálně využívá svůj prostor. Vše nepochybně podtrhuje skvělý výhled ven. Firma Fisker říká, že oblasti pásu a bočních oken leží extrémně nízko.

Vedení společnosti také tvrdí, že Pear nabídne takzvaný Houdiniho kufr, který je „alternativou k tradičnímu zadnímu nákladovému prostoru“. Neposkytla však žádné další podrobnosti, nebo dokonce ukázkový obrázek této funkce.

I když je zatím těžké říci, co je novinkou u rozhraní automobilu, s jistotou víme, že zde najdeme také možnost verze otočné obrazovky Fisker (výše).

Elektromobilu Pear Urban v různých variantách

Verze Pear má dvě varianty. Buď s jedním motorem a pohonem na zadních kolech nebo s dvoumotorovým pohonem na všech kolech. Obě varianty budou nabízeny se dvěma různými bateriemi a větším Hyper Range zaměřeným na dojezd s více než 498 kilometry. Automobil bude také obsahovat panoramatickou solární střechu SolarSky, která zvyšuje dojezd baterie.

Ze společnosti Fisker se ozývá, že Pear plně neodhalí dříve než v druhé polovině roku 2023. Projekt Pear (v překladu Projekt Hruška) přišel poprvé na scénu v květnu 2021.

EV 2023 Fisker Ocean

Celkově Fisker tvrdí, že má nyní více než 3 200 rezervací, přestože jeho inženýři ještě zcela nedefinovali ani plně neukázali jeho podobu. Fisker také potvrdil, že nyní má více než 50 000 rezervací pro své SUV Ocean, které začíná s cenou na 865 000 korunách a vyrábět ho má Magna v rakouském Grazu od 17. listopadu. Vlajková loď elektrického sportovního vozu je v plánu na rok 2024.

Teaser for Fisker Project PEAR due in 2024
Elektromobil Pear Urban EV
Fisker Pear interior rendering  -  June 2022
Elektromobil Pear Urban

Zdroje: greencarreports, Vapol