Stelvio číslo 2 se blíží

Odhadujeme první detaily, jako dostupnost, pohon a cenu.

Zatímco SUV Alfa od roku 2020 útočí na segment střední třídy, na obzoru se již rýsuje druhá generace Alfy Romeo Stelvio (2024). Odhadujeme první detaily, jako dostupnost, pohon a cenu.

Alfa Romeo Stelvio (2024). Druhá generace Stelvia bude představena v roce 2024 – vůz stojí na elektrifikované platformě STLA Medium skupiny Stellantis, v plánu je odnož Quadrifoglio.

Alfa Romeo Stelvio je přímým soupeřem středně velkých SUV, jako je BMW X3. Podle současného plánu jeho druhou generaci představí do konce roku 2024. Jako základ poslouží střední platforma STLA vyvinutá skupinou Stellantis. Na níž lze implementovat plug-in hybridy i plně elektrická vozidla s dojezdem až 700 kilometrů. V závislosti na konstrukci lze klasické motory kombinovat s elektromotory jak na přední tak i zadní nápravě. Všechny motory je možné kombinovat s pohonem všech kol Q4. Pohonné jednotky EDM (ElectricDiveModule) spojují elektromotor, převodovku a měnič napětí do jedné struktury. V Alfě Romeo Stelvio (2024) bude použitý modul EDM 2, s napětím 400 voltů a výkonem 125 až 180 kW (170 až 245 Hp).

CENA ALFY ROMEO STELVIO Q4 (2024)

Skutečnou výzvou je odladění jednotlivých variant na této skupinové platformě. Zdá se, že nově jmenovaný šéf značky Alfa Jean Philippe Imparato se svého úkolu zhostil s nadšením. Solidní firemní platforma, spousta emocí – to zní, jako byste s Alfou Romeo museli počítat. To, že „JP“ Imparato dokázal získat bývalého designéra Seatu Alejandra Mesonero-Romanose jako šéfdesignera do Alfy Romeo, také vzbuzuje velký optimismus. Zda Alfa nabídne i verzi s delším rozvorem pro čínský trh a sportovní model à la BMW X4 na bázi Stelvia II, si zatím musíme počkat. Že Stelvio (2024) dostane další odnož Quadrifoglio, tedy s vysoce výkonným plug-in hybridním pohonem, se považuje za hotovou věc. Veloce umístěné níže by také mělo zůstat. Očekáváme, že ceny budou vycházet ze současného modelu. Ten se na německém trhu prodává od 49 500 eurech (1 200 000 Kč).

Zdroj:Auto Zeitung, Vapol