Brabus staví dunovou buginu

Brabus staví dunovou buginu inspirovanou modelem Mercedes-AMG G63 s názvem Crawler. Crawler je jako dítě lásky Mercedesu-AMG G63 a UTV.

  • Mechanické prvky, které Crawler sdílí s Mercedesem třídy G, zahrnují pohonnou jednotku, uzávěrky diferenciálů a přední a zadní nápravu.
  • Brabus zvýšil objem osmiválce G63 ze 4,0 na 4,5 litru pro Crawler.
  • Výkon poskočí z 577 koní na 888 koní.

Ať už jste ruský oligarcha, který se vyhýbá kulkám, africký despota na lovu nosorožců nebo filmová hvězda z Los Angeles, brzy budete muset ve svém rozpočtu najít místo na radikální vůz. Brabus Crawler inspirovaný modelem Mercedes-AMG G63. Tedy za předpokladu, že si budete moci nárokovat vlastnictví jednoho (nebo více) z 15 Crawlerů, které Brabus hodlá postavit.

I když technicky vzato nejde o G-Wagen, Crawler využívá několik základních dílů z dravého modelu G63 s třícípou hvězdou. Navíc karbonové panely karoserie dune buggy postavené společností Brabus rovněž čerpají stylistické prvky z krabicového Mercedesu. Pozoruhodné je, že Crawler využívá k motivaci osmiválec s dvojitým turbodmychadlem z SUV. I když s objemem 4,5 litru a výkonem 888 koní (4,0litrový agregát z G63 si vystačí s pouhými 577 koňmi). A také devítistupňovou automatickou převodovku a pevnou zadní a nezávislou přední portálovou nápravu, doplněnou předním, středovým a zadním uzamykatelným diferenciálem z modelu G 4×42. K dalším prvkům třídy G v modelu Crawler patří kulaté přední světlomety, malá zadní světla, volant a dva 12,0palcové displeje na přístrojové desce.

Celý rám je vlastní konstrukce z trubek z vysokopevnostní oceli. Ta nemá žádné společné rozměry se skutečnou třídou G. Světlá výška Crawleru 53 cm je opačným přístupem než u oprýskaného modelu G63 900 Rocket, ačkoli toto SUV bez dveří se pohybuje rychlostí 160 km/h.

Brabus a jeho dunová bugina
Brabus a jeho dunová bugina

Brabus Crawler bude v omezeném počtu

Crawler je také špatně vybaven pro jízdu po souši. K tomu budete potřebovat střešní nosič a lůžko Brabus 800 Adventure XLP. Kromě toho jsou přesycená červená kbelíková sedadla modelu Crawler příliš nápadná pro ty, kteří hledají Mercedes s označením Brabus s monochromatičtějším vzhledem. Pro ty je tu 800 Black Ops Edition.

Všech 15 těchto trubkových strojů hrůzy obsahuje čtyři karbonové přilby a syntetické čalounění z firemních interiérů rychlých člunů. Kam s Crawlerem vyrazíte, záleží jen na vás. Brabus vás žádá, abyste své cestovní plány předem oznámili jeho kartografům. Díky tomu jednotka GPS dune buggy na straně spolujezdce zobrazí správné topografické mapy vytvořené na zakázku. Tuto funkci v informačním a zábavním systému MBUX modelu G63 nenajdete.

Za jakou cenu se člověk může chlubit tím, že vlastní vozidlo, které vypadá a funguje jako miláček G63 a UTV? Při současném kurzu asi 19 milionů.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint