Defender Octa: Nejvýkonnější verze tohoto modelu od Land Roveru

Land Rover Defender Octa debutuje jako nejvýkonnější varianta tohoto modelu vůbec. Pod kapotou se nachází 4,4l mild-hybridní motor V-8

Land Rover Defender Octa debutuje jako nejvýkonnější varianta tohoto modelu vůbec. Pod kapotou se nachází dvakrát přeplňovaný 4,4litrový mild-hybridní motor V-8 o výkonu 626 koní. Vůz dostal do výbavy dvě turbodmychadla. Toto SUV však nabízí víc než jen zvýšení výkonu. Land Rover také přepracoval zavěšení kol a upravil konstrukci, aby plně využil své lepší terénní schopnosti.

Podvozek Land Rover 6D Dynamics

Model Octa je vybavený podvozkem Land Rover 6D Dynamics. Podvozek eliminuje náklony a naklánění karoserie a zároveň maximalizuje kloubové vedení odpružení pro dosažení co nejlepších jízdních vlastností v terénu.

Na 22palcových kolech z lehkých slitin najdeme celoroční pneumatiky
Nový Defender Octa zvládne přebrodit vodu hlubokou až 1 metr

Sedí o 2,8 cm výše než standardní Defender, má o 6,85 cm širší rozvor a delší a pevnější příčná ramena a unikátní aktivní tlumiče. Brzdnou sílu zajišťují přední brzdy o průměru 15,7 palce se šestipístkovými třmeny Brembo. SUV rovněž má nejrychlejší převod řízení ze všech dosavadních Defenderů.

Nejvýkonnější Octa

Jedinou převodovkou je osmistupňová automatická převodovka, která je součástí každé výbavy. Land Rover tvrdí, že Octa zrychlí na stovku za 3,8 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 249 km/h. Na 22palcových kolech z lehkých slitin najdeme celoroční pneumatiky. Vůz dokonce dokáže přebrodit vodu hlubokou až 1 metr.

Pod kapotou se nachází dvakrát přeplňovaný 4,4litrový mild-hybridní motor V-8 o výkonu 626 koní
Octa je doposud nejvýkonnější variantou modelu Defender

Pod rozšířenými podběhy kol se nacházejí třiatřicetipalcové pneumatiky Goodyear Advance All-Terrain, vyvinuté speciálně pro model Octa. Přepracované nárazníky zlepšují nájezdové a výjezdové úhly Defenderu a nový design mřížky chladiče zvyšuje proudění vzduchu pod kapotou. Vzadu vystupují čtyři koncovky výfuku s aktivním výfukovým systémem. Vůz má dokonce přední a zadní vyprošťovací body a ochranu podvozku.

Co nabízí interiér

Uvnitř je Defender Octa vybavený novými sedadly Performance s větší oporou a integrovanými opěrkami hlavy, přičemž společnost poprvé v Defenderu nabízí svou audiotechnologii Body and Soul Seat. Standardní interiér nabízí poloanilinovou kůži Burnt Sienna s ebenovou látkou Kvadrat. Zákazníci si však mohou pořídit také kabinu v kůži Light Cloud a Lunar nebo v ebenové kůži. Verze Octa Edition One dostane dvoubarevné čalounění sedadel v barvě khaki a ebenového dřeva.

Jedinou převodovkou je osmistupňová automatická převodovka, která je součástí každé výbavy
Vůz má ve všech výbavách osmistupňovou manuální převodovku

Každá Octa má novou kosočtvercovou grafiku a kontrastní černou střechu a zadní dveře Narvik Black, přičemž zákazníci mají k dispozici dvě nové barvy exteriéru – měděnou Petra a zelenou Faroe. Jsou to volitelné barvy vedle šedé Carpathian Grey a šedé Charente Grey, ale Land Rover nabízí zelenou pouze u modelu Edition One.

Speciální výbava

Speciální výbava, která je k dispozici pouze během prvního roku výroby modelu Octa, je vybavená také detaily z uhlíkových vláken na nápisech na kapotě, okolí sání vzduchu, opěradlech předních sedadel a obložení středové konzoly. Dodává se také s 20palcovými koly z lehkých slitin a možností volby pneumatik Advanced All-Terrain.

Premiéra za týden v Goodwoodu a cena

Defender Octa, jehož název je odvozený od osmistěnného tvaru diamantu, bude mít veřejnou premiéru příští týden na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024, který se koná od 11. do 14. července.

Prodejci Land Roveru již nyní přijímají objednávky na SUV, jehož startovací cena začíná na částce 152 000 dolarů (3 558 000 korun). Defender Octa Edition One bude stát 167 800 dolarů (3 928 000 korun).