Sériový Polestar 5 odhalen na patentových snímcích

Tyto snímky zřejmě ukazují produkční verzi konceptu Polestar Precept. Odhalili sériový Polestar 5? Co všechno nabídne? Čím vším se inspiroval u předchozího modelu?

  • Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) zveřejnil patentové snímky, na kterých je patrně zachycen sériový model Polestar 5.
  • Předobrazem elektrického sedanu byl koncept Polestar Precept.
  • Debut modelu sériového Polestar 5 očekávejte ještě před koncem roku.

Není žádným tajemstvím, že chystaný elektrický sériový sedan Polestar 5 sdílí základní styl s konceptem Precept. Tento koncept, který značka představila před dvěma lety. Nyní máme díky Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví, který zveřejnil patentové snímky vozidla, jež je téměř jistě chystaným Polestarem 5, zatím nejlepší pohled na to, jak se štíhlé linie Preceptu promítnou do výroby. Vypadá, velice zajímavě.

Ačkoli v přihlášce designu, kterou společnost Polestar Performance AB podala u EUIPO, není uveden žádný název modelu. Je snadné si všimnout, jak vzhled tohoto velkého sedanu rozvíjí styl předchozího modelu Precept. Při srovnání s dřívějším konceptem má vozidlo na těchto snímcích společný tvar fastbacku, dělené světlomety ve tvaru bumerangu a zadní světlo přes celou šířku. Zdá se však, že zadní dveře modelu Precept se otevírají směrem dozadu.

Sériový Polestar 5
Sériový Polestar 5

Nová vlajková loď společnosti Polestar má stát na zakázkové platformě z lepeného hliníku. Model standardně vybaví pohonem všech kol díky nejméně dvěma hnacím motorům (jeden na každé nápravě) a dojezdem více než 500 km díky velkému akumulátoru s kapacitou energie vyšší než 100 kWh.

Očekávejte, že další informace o sériovém modelu Polestar 5 se objeví v následujících týdnech a měsících, protože tipujeme, že tento velký elektromobil bude mít premiéru ještě před koncem roku.

Zdroje: car and driver, top-voziky