Interiér Porsche Panamera je plný obrazovek a dotykových prvků

Před světovou premiérou 24. listopadu odhaluje třetí generace Porsche Panamera svůj důkladně modernizovaný interiér

Před světovou premiérou 24. listopadu odhaluje třetí generace Porsche Panamera svůj důkladně modernizovaný interiér. Tento interiér si bere příklad z modelu Taycan. Stejně jako plně elektrický sedan má sportovní liftback jen málo konvenčních ovládacích prvků. Většina funkcí je totiž přístupná prostřednictvím obrazovek nebo dotykových tlačítek umístěných na středové konzole.

Vylepšený interiér

Vylepšený interiér Porsche Panamery se pyšní 12,6palcovým digitálním přístrojovým štítem. K němu se připojuje středový dotykový displej a další displej na straně palubní desky spolujezdce. Středová konzola obsahuje elektricky nastavitelné výdechy vzduchu a odkládací prostor, do kterého se vejde více věcí než dříve. Vzadu Porsche instalovalo další dotykový displej, který cestujícím vzadu umožňuje přístup k různým nastavením, včetně médií, navigace a ambientního osvětlení.

Vylepšený interiér Porsche Panamery se pyšní 12,6palcovým digitálním přístrojovým štítem
Dotykový displej se nachází uprostřed i na straně spolujezdce

Stejně jako odcházející model dostává nová Panamera variantu Executive s delším rozvorem, větším prostorem pro nohy vzadu a nově tvarovanými sedadly pro lepší pohodlí při dlouhých cestách. Poprvé v historii modelu je k dispozici nová varianta čalounění bez kůže, která kombinuje látky Race-Tex a Pepita.

Více prostoru a nové ovládací prvky

Přestože se jedná o velký a těžký vůz, do kterého se pohodlně usadí nejméně čtyři osoby, modernizovaná Panamera má kabinu zaměřenou na řidiče a většina funkcí je snadno přístupná. Za tímto účelem se volič jízdních režimů nachází na volantu, který obsahuje také přepínač pro procházení nabídek na digitálním přístrojovém štítu. Z volantu lze také ovládat volitelný head-up displej.

Vzadu Porsche instalovalo další dotykový displej, který cestujícím vzadu umožňuje přístup k různým nastavením, včetně médií, navigace a ambientního osvětlení
Dotykový displej se nachází i vzadu

Vpravo od volantu se nachází volič převodovky, jehož přesunutím z tradičního místa Porsche zmenšilo prostor mezi předními sedadly. Mezi další změny patří průběžný světelný pás a lepší pěnové materiály sedadel. Doufejme, že bude možnost nahradit lesklé černé povrchy něčím, co bude méně přitahovat otisky prstů, protože to vypadá dobře jen na oficiálních snímcích.

Objeví se i verze kombi?

Když jsme v srpnu jezdili s prototypem nové Panamery, ptali jsme se Porsche, zda se opět objeví praktičtější verze kombi. Nevypadá to dobře, protože někdo z posádky v Zuffenhausenu řekl, že si odcházející model jako Sport/Cross Turismo koupilo jen málo zákazníků. Všechny čtyři prototypy, které se staly součástí mediální jízdy pořádané ve Španělsku, byly hatchbacky. Navíc si nepamatujeme, že bychom viděli špionážní snímky modelu s dlouhou střechou.

Zdroje: motor1, TowPoint