Slenergy jako nový solární obchod

Na fotovoltaický trh vstoupila nová solární společnost Slenergy a prodává vše od FV modulů a střídačů až po racky a wallboxy.

,,Loď je již na cestě,“ řekl Pensee Liu, prezident Slenergy, nové solární společnosti. Na trh se společnost uvedla před necelým rokem, ale těží z desetiletých zkušeností s výrobou elektroniky. Vyrábí řešení rezidenčních fotovoltaických zařízení na jednom místě.

Společnost debutovala na konferenci SNEC v čínské Šanghaji, kde poprvé představila své produkty. Mezi novými účastníky veletrhu Slenergy – výrobce s továrnou v Chuzhou v čínské provincii Anhui – uvedl, že vyrábí 15 GW střídačů ročně. Zatímco v současnosti působí na čínský trh, společnost vyváží také do Německa a Nizozemska. Expanze na další evropské trhy se plánuje v průběhu roku, přičemž distribuční společnosti se založí v Německu, Španělsku a Austrálii.

Loď zmíněná Liu nese první zásilku systémů iShare-Home společnosti Slenergy směřující do Německa. To, co společnost odlišuje, je to, že zákazníci mohou nakupovat vše, co potřebují, od jednoho dodavatele, včetně modulů, invertorů, baterií, kabelů, EV-wallboxů a racků, vše zabalené dohromady. Instalatéři nebo koncoví zákazníci již nemusí vybírat a konfigurovat různé produkty; jednoduše zvolí požadovanou velikost systému.

Nový solární obchod

Instalační služby se zefektivní, protože Slenergy si klade za cíl vyškolit instalační firmy, aby pracovaly konkrétně s jejím systémem. Pouze montéři certifikovaní společností Slenergy budou oprávněni montovat systémy na obytné střechy. Výměnou za to mohou distributoři a montéři těžit ze zjednodušené logistiky, protože systémy jsou předem smontovány a zabaleny jako kompletní jednotky ve skladech. Není třeba vybírat tloušťky kabelů nebo třídit baterie a měniče podle velikosti. Kabely se dodávají s předinstalovanými koncovkami a regálové řešení se dodává přímo se systémem.

Slenergy se objevuje jako nový solární obchod
Společnost Slenergy

Zpočátku má společnost nabízet moduly PERC, ale příští rok plánuje přejít na moduly TOPcon. Modul PERC generuje 405 W, má zkratový proud 13,76 A, účinnost 20,70 % a váží 21,2 kg.

Podle Slenergy jejich nejmenší systém vyžaduje kolem 20 m2 až 30 m2 střešní plochy, zatímco největší systém pokrývá mezi 120 m2 a 135 m2. Hybridní měniče mají jmenovitý střídavý výstupní výkon v rozsahu od 4 kW do 15 kW. Systémy mohou poskytovat plnou záložní energii ekvivalentní příslušnému AC výstupu modelu. Evropská vážená účinnost invertoru se pohybuje od 97,3 % do 97,5 % v závislosti na velikosti systému.

Baterie se skládají až ze čtyř modulů, každý s využitelnou kapacitou 4,6 kWh. CATL dodává články s fosforečnanem lithným a železem (LFP). Výrobce uvádí, že baterie lze vybít až na 90 % a mají projektovanou životnost 10 000 cyklů. Slenergy nabízí 10 letou záruku na výkon baterie. Systém se chrání IP65, což umožňuje venkovní instalaci.

Zdroj: pv-magazine, Vapol