Tesla rozšíří továrnu v Šanghaji

Tesla plánuje rozšířit své operace v Šanghaji, aby se stala největším automobilovým exportním centrem na světě, říkají nové zprávy.

Továrna v Šanghaji

Stránky čínských médií informovaly, že výrobce elektromobilů postaví novou továrnu poblíž svých provozů v Šanghaji. Plánem je vyrábět dalších 450 000 elektromobilů Model 3 a Model Y ročně.

Tesla má v současnosti kapacitu na výrobu kolem 2000 vozů denně. V současné době vydělává přibližně třetinu z toho poté, co si zajistila povolení. Aby se zaměstnanci mohli vrátit v systému „uzavřené smyčky“, který pracuje na jednu směnu denně.

Tesla rozšíří továrnu v Šanghaji a podle zpráv Tesla zaslala děkovný dopis místním šanghajským úřadům ve speciální oblasti Lingang za pomoc při přepravě asi 6 000 pracovníků plus dodavatelů a zároveň odhalila svůj plán na novou továrnu.

,,Bojovali tři po sobě jdoucí dny, pracovali nepřetržitě, aby zaručili, že se pracovníci naší společnosti mohou vrátit do továrny,“ uvedl Tesla v dopise podle zpráv.

valné shromáždění tesla v Šanghaji, Tesla rozšíří továrnu v Šanghaji

Dobrá zpráva pro trhy, ale jak brzy?

Je to dobrá zpráva pro vnější trhy, jako je Austrálie, kde se odhady dodávek nových vozidel nyní protahují do roku 2023.

Než se v březnu otevřela berlínská továrna Tesly, velká část vozů Tesly vyrobených na export v Šanghaji zamířila do Evropy a tak Tesla rozšíří továrnu. Předpokládá se, že to způsobilo zpoždění při představení Modelu Y v Austrálii.

Jak brzy by však Tesla mohla zahájit provoz druhé továrny, je zatím neznámé. Tesla skvěle postavila svou továrnu v Šanghaji za pouhých 10 měsíců a výrobu zahájila koncem roku 2019.

V roce 2021 vyrobila Tesla ze své továrny v Šanghaji 484 130 vozů. Zvýšená výrobní kapacita by zvýšila celkovou čínskou produkci Tesly na téměř 1 milion vozů ročně.

Na základě denní produkce Tesly v Číně se ztráta výroby z poslední odstávky Tesly v Šanghaji rovná přibližně 44 000 vozům.

Tesla má nyní čtyři závody na elektromobily po celém světě. Kromě Fremontu v Kalifornii a čínské Šanghaji navyšuje výrobu v nových továrnách v Berlíně, Německu a Texasu v USA. Ty byly oficiálně otevřeny 7. dubna. V roce 2021 činila celková produkce EV Tesly více než 936 000 vozů.

Zdroj: thedriven, Vapol