Chevrolet Silverado získal nové aktualizace

Současná generace modelu Chevrolet Silverado se dočkala osvěžení v polovině modelového cyklu pro modelový rok 2022

Současná generace modelu Chevrolet Silverado se dočkala osvěžení v polovině modelového cyklu pro modelový rok 2022. Automobilka změnila styl vozu, vylepšila technologie v kabině a s jeho uvedením na trh přidala terénní variantu ZR2. Změny vozu pro rok 2024 jsou mnohem jemnější a zaměřují se na drobná vylepšení napříč celou výbavovou řadou.

Terénní varianta ZR2

V novém modelovém roce začne Chevrolet poprvé nabízet verzi ZR2 s 3,0l řadovým šestiválcem Duramax s turbodieselem. Ten dosahuje výkonu 305 koní a točivého momentu 495 Nm, což je příjemná alternativa ke standardnímu 6,2l osmiválci o výkonu 420 koní, který dosahuje točivého momentu 460 Nm. V této výbavě se objevují i další novinky.

V novém modelovém roce začne Chevrolet poprvé nabízet verzi ZR2 s 3,0l řadovým šestiválcem Duramax s turbodieselem
Pod kapotou nabídne Chevrolet Silverado verze ZR2 motor Duramax V6 s turbodieselem

Duramax v modelu ZR2 není jedinou změnou pohonné jednotky, která se v modelu Silverado pro rok 2024 chystá. Nicméně ta druhá je mnohem méně vzrušující. Chevy se rozhodl nazvat vysoce výkonný 2,7l čtyřválec vozu motorem TurboMax. V pickupu dosahuje výkonu 310 koní a točivého momentu 420 Nm. U osmiválce 5,3 l, který dosahuje výkonu 355 koní a točivého momentu 383 Nm, společnost neuvedla žádné změny.

Vylepšený model Silverado 2024

Chevrolet začne prodávat model Silverado 2024 ve dvou nových barvách exteriéru. A to v modré metalíze Lakeshore Blue a šedé metalíze Slate Gray. Vylepšený pick-up dostane indikátor zapnutí zadních bezpečnostních pásů a 6,2l osmiválec získá do výbavy aktivní dvojitý výfuk se sportovním režimem.

Společnost také přidala do výbavy WT možnost bezdrátového připojení Apple CarPlay a Android Auto
Vylepšený model získal bezdrátové připojeni Apple CarPlay a Android Auto

Pro rok 2024 má být nově k dispozici verze Midnight Edition High Country, která zahrnuje nové černé elektricky výsuvné asistenční schůdky a LED osvětlení. Zákazníci mohou výbavu High Country získat také s adaptivním tempomatem. Paket Blackout Appearance Package má být k dispozici pro výbavy Custom, Custom Trail Boss, RST, LT Trail Boss a ZR2.

Společnost také přidala do výbavy WT možnost bezdrátového připojení Apple CarPlay a Android Auto. Dostupné bezpečnostní pakety Safety a WT nyní obsahují předního a zadního parkovacího asistenta. V rámci aktualizace v polovině cyklu dostalo Silverado nový styling přední části a další designové úpravy, což společnosti umožnilo zaměřit se na tyto menší změny.

Cena modelu Silverado pro rok 2024

Chevrolet zatím neoznámil ceny modelu Silverado 2024. Cena verze 2023 začíná na 38 195 dolarech (826 000 korun). Cena zahrnuje příplatek 1 895 dolarů (41 000 korun) za místo určení. Zdá se, že ceny vozidel pouze rostou, takže i příští rok by se mohla MSRP posunout směrem nahoru. Více bychom se měli dozvědět dříve, než se verze 2024 dostane k prodejcům koncem tohoto roku.

Zdroje: motor1, Vapol