Nissan Hyper Adventure se požene za dobrodružstvím

Nissan odhalil svůj druhý koncept elektromobilu Hyper Adventure v rámci příprav na Japan Mobility Show 2023, který ocení outdooroví nadšenci

Nissan odhalil svůj druhý koncept elektromobilu s názvem Hyper Adventure v rámci příprav na Japan Mobility Show 2023. Tentokrát se automobilka zaměřila na outdoorové nadšence.

Zrozen pro dobrodružství

Předváděcí vůz s nulovými emisemi, nazvaný Hyper Adventure Concept, přichází po konceptu Hyper Urban Concept. Je vybavený dvojicí tradičních předních dveří a dvojicí motýlkových zadních dveří.

Nissan tvrdí, že modrý crossover se může stát dokonalým společníkem člověka v přírodě, ať už na víkendový výlet do místních hor, nebo na několikaměsíční cestu do odlehlých oblastí, přičemž dobře využije velkokapacitní baterii a funkci V2X (vehicle-to-everything).

Nissan tvrdí, že modrý crossover se může stát dokonalým společníkem člověka v přírodě, ať už na víkendový výlet do místních hor, nebo na několikaměsíční cestu do odlehlých oblastí, přičemž dobře využije velkokapacitní baterii a funkci V2X
Koncept Nissan Hyper Adventure vznikl pro outdoorové nadšence

Japonská automobilka ve skutečnosti kapacitu vysokonapěťové baterie nezveřejňuje. Uvádí však, že její schopnost V2X znamená, že může exportovat energii do všeho možného. A to od obyčejné rychlovarné konvice pro přípravu horkého čaje, až po domácnost (prostřednictvím technologie vehicle-to-home neboli V2H) a dokonce i do sítě prostřednictvím technologie vehicle-to-grid (V2G). Tedy pokud má baterie dostatek šťávy.

Vzhled konceptu Hyper Adventure

Po designové stránce má Nissan Hyper Adventure „dynamické panely karoserie, které vyjadřují aktivitu“, a přední spoiler. Spoiler přesměrovává proudění vzduchu, čímž zvyšuje aerodynamický výkon, tvrdí Nissan. Všechna čtyři kola, stejně jako přední a zadní nárazník, jsou vybavená krakorci. Krakorce vozu pomáhají snadno projíždět zasněženými oblastmi.

Vzadu je sada automaticky vysouvaných a zasouvaných schůdků, které se mohou hodit při obouvání těžkých bot do sněhu
Vzadu koncept nabízí vysouvací schůdky

Vzadu je sada automaticky vysouvaných a zasouvaných schůdků, které se mohou hodit při obouvání těžkých bot do sněhu. Zadní lavici lze také otočit o 180 stupňů, abyste si mohli pohodlně sednout, když se chystáte na túru.

Interiér vozu

Když už jsme u interiéru, přístrojová deska je spojená se spodní částí čelního skla a slouží jako obrazovka s širokým zorným polem, zatímco sedadla jsou vyrobená z kombinace látky a popruhů. Uvnitř je také dostatek místa pro outdoorové vybavení, jako jsou stany, lyže nebo dokonce kajak, uvádí Nissan, ačkoli konkrétní rozměry zatím automobilka neposkytla.

Přístrojová deska je spojená se spodní částí čelního skla a slouží jako obrazovka s širokým zorným polem
Přístrojová deska je spojená se spodní částí čelního skla

Přítomný je také elektrický systém pohonu všech kol e-4ORCE značky, který konceptu umožňuje – alespoň teoreticky – dojet do vzdálených destinací bez uvíznutí.

Japan Mobility Show

Celkem se na letošním Japan Mobility Show představí čtyři nové koncepty elektromobilů. První dva již se představily v digitální podobě, další dva mají být představené online 17. a 19. října.

Zdroje: motor1, Vapol