Italdesign Quintessenza: Elektrický koncept připomíná pickup

Nejnovější výtvor Quintessenza od společnosti Italdesign kombinuje elegantní vůz GT s pickupem. Jedná se pouze o koncepční vůz

Nejnovější výtvor Quintessenza od společnosti Italdesign kombinuje elegantní vůz GT s pickupem. Vytváří tak vozidlo na míru určené k pozorování hvězd. Zatím se jedná pouze o koncept, ale elegantní design elektromobilu skrývá několik divokých stylistických prvků. Tyto prvky by měly nadchnout hvězdné pozorovatele v každém z nás.

Rozměry a interiér konceptu Quintessenza

Quintessenza má poměrně velké rozměry. Na délku měří více než nejkratší Ford F-150 a má delší rozvor (324 cm). Všechen tento prostor pomáhá umístit čtyři sedadla s centrální konzolou uprostřed. Na konzole se nachází ovládací prvky infotainmentu a další přepínače.

Elektromobil pohání baterie s kapacitou 150 kWh, která napájí tři elektromotory
Koncept Italdesign Quintessenza

Obsahuje také organizér a chlazený minibar dostatečně velký na to, aby se do něj vešla láhev vína a dvě skleničky.

Vůz stvořený pro odpočinek

Když otočíte zadní sedadla a odejmete zadní pevnou střechu, čímž se kabina otevře vnějšímu světu, dostanete chuť na skleničku. Středová konzola se může vysunout dozadu, čímž se minibar dostane přímo k vám, zatímco vy sklápíte zadní sedadla a užíváte si výhledů.

V přední části kabiny splývá plovoucí středová palubní deska u paty čelního skla s dveřmi a obtáčí se až k zádi vozu. Italdesign vyrobil palubní desku z látky na bázi mramoru. Pod ní se skrývají ovládací prvky, dokud nejsou potřeba, a k jejich zobrazení používá systém založený na projekci. Zní to efektně a výstředně.

Na konzole se nachází ovládací prvky infotainmentu a další přepínače.
Palubní deska

Hlavní rozhraní vozidla se nachází za volantem, což není nic jiného než dokovací stanice pro váš chytrý telefon, který se s vozem propojí prostřednictvím jedinečné aplikace.

Uživatelé mohou prostřednictvím telefonu ovládat různá nastavení vozidla, které může po připojení do doku zobrazovat i důležité informace, jako je úroveň nabití baterie, rychlost, směrovky a další.

Design vozu

Minimalistický interiér působí ve srovnání s robustním exteriérem klidně. Quintessenza má mohutné lemy blatníků nad 24palcovými koly, ostré vertikální a horizontální světelné prvky vpředu i vzadu a střechu typu fastback, která ukrývá lůžko vozu. Jeho světlou výšku lze nastavit v rozmezí 20 cm až 27,9 cm. Nechybí ani nůžkové dveře po celé délce a elektronicky poháněné zadní dveře.

Elektromobil pohání baterie s kapacitou 150 kWh, která napájí tři elektromotory – jeden pohon přední nápravy a dva motory v zadní nápravě. Celkový výkon činí 777 koní a vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než tři sekundy. Společnost Italdesign však neuvádí nic o tažné síle nebo užitečném zatížení.

Italdesign Quintessenza vypadá opravdu skvěle. Jen je škoda, že se pravděpodobně nikdy nedočká výroby.