Santa Cruz 2025 od Hyundai je o něco nákladnější

Přivítejte Hyundai Santa Cruz z roku 2025, který dostal nový facelift. Uvnitř je změn o něco více. Pick-up si zachovává možnosti volby pohonu

Přivítejte Hyundai Santa Cruz z roku 2025, který dostal zvenčí mírné osvěžení. Uvnitř je změn o něco více. Malý pick-up si zachovává známé možnosti volby pohonných jednotek, ale zvláštní pozornost připadá na výbavu XRT. Když debutovala v červenci 2023, jednalo se o čistě vzhledový paket. Nyní se situace změnila, i když opravdu jen mírně.

Facelift modelu Santa Cruz 2025

Pro začátek všechny modely Santa Cruz pro rok 2025 těží z malého, ale významného faceliftu. Nová maska chladiče tvořená obdélníkovými výřezy se nachází nad mírně přepracovanou spodní maskou.

Mřížka chladiče ve tvaru písmene V je pryč a nahradily ji rovné linie a symetrické tvary, které dodávají modelu Santa Cruz vzhled více připomínající nákladní automobil. Inspiraci designéři Hyundai hledali nejspíš u přídě Fordu Maverick. Kromě nových kol a speciální zadní masky u výbavy XRT je přední klip jedinou změnou, kterou najdete zvenčí.

Terénní pneumatiky a změny u modelu XRT

Model XRT dostane terénní pneumatiky, které pomáhají přilnavosti vozu mimo zpevněné cesty. Dříve XRT jezdil na stejných silničních pneumatikách jako ostatní výbavy.

Přední a zadní maska je specifická pro XRT, aby se zlepšil nájezdový úhel při jízdě v terénu
Hyundai Santa Cruz ve výbavě XRT

Další změna se odehrála na mřížce chladiče, která dostala speciální vzorek. Přední a zadní maska je specifická pro XRT, aby se zlepšil nájezdový úhel při jízdě v terénu. Vpředu přibyly nápadné červené tažné háky a vůz jezdí na 18palcových kolech specifických pro XRT.

Modernizace interiéru

Co se týče interiéru, zde jsou změny mnohem výraznější. Nový model se nechal inspirovat nedávno modernizovaným modelem Tuscon a uvnitř najdete zakřivenou panoramatickou obrazovkou zahrnující displeje infotainmentu pro řidiče a středový displej. Každý z displejů je k dispozici o velikosti až 12,3 palce, zasazený do nové palubní desky s poličkou nad odkládací schránkou.

Uprostřed se nachází spoustu dotykových ovladačů pro nastavení audiosystému a klimatizace
Modernizací prošel zejména interiér modelu Santa Cruz

Uprostřed se nachází spoustu dotykových ovladačů pro nastavení audiosystému a klimatizace, přičemž výrazná řadicí páka pro převodovku zůstala na svém místě. Přibyl také nový volant ve stylu modelu Tucson.

Nové technologie

Modernizace interiéru přichází s dalšími technologiemi. Nyní jsou možné aktualizace přes vzduch a ve všech výbavách najdete bezdrátové Apple CarPlay/Android Auto. Zapojená je rovněž technologie Bluelink+ pro propojené vozy a systém pro placení ve voze Hyundai Pay.

Systém Hyundai Digital Key 2 Touch umožňuje zamknout nebo odemknout vůz pomocí chytrého telefonu a v oblasti bezpečnosti přibyla funkce Forward Attention Warning. Pokud se rozhodnete pro výbavu XRT, získáte také standardní prostorovou kameru a kameru pro sledování mrtvého úhlu.

Pod kapotou

Pod kůží máte stále na výběr ze dvou motorů. Standardem je 2,5litrový čtyřválec o výkonu 191 koní, který pohání buď přední kola, nebo všechna čtyři. Silnější verzí je 2,5litrový turbodiesel o výkonu 281 koní a točivém momentu 311 N.m. V nabídce je také 2,5litrový turbodiesel s výkonem 1,6 l a točivým momentem 311 N.m. Výkon se přenáší přes osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Ve výbavách XRT nebo Limited vám turbo nabídne nový režim tažení s nosností 2 267 kg.

Cena

Santa Cruz 2025 se dostane do prodejen letos v létě. Ceny se dozvíme blíže k datu zahájení prodeje. Pro srovnání, cena modelu Santa Cruz 2024 začíná na 28 275 dolarech (662 000 Kč), včetně destinace. Na druhém konci stupnice je Santa Cruz Limited s cenou 42 695 dolarů (999 000 Kč).

Zdroje: motor1, TowPoint