Hyundai i30 činí velkou radost

Nejprodávanějším vozem v květnu a celkově i po pěti měsících roku je nadále Hyundai i30. V květnu byl Hyundai tržní jednotkou také v počtu registrací bateriových elektrických aut. Pod 29 registrací čistě elektrických vozidel se nejvýznamnější měrou podepsalo 26 kusů modelu IONIQ 5. Hyundai také zvýšil svoji dominanci u soukromých zákazníků. V pátém měsíci letošního roku si fyzické osoby převzaly 502 nových aut, což znamená, že každé páté auto, které směřovalo do rukou soukromým osobám, bylo značky Hyundai.

Nejprodávanějším auttem roku stále i30

Hyundai i30

I v měsíci květnu 2022 byl jedním z nejprodávanějších nových aut Hyundai i30 s 537 registracemi. Celkově se z i30 letos prodalo již 1923 kusů, což je o 45% více než ve stejném období loňského roku. Dařilo se i SUV modelu TUCSON, ze kterého se v květnu prodalo 193 kusů a jeho prodeje v letošním roce již dosáhly metu 1 100 prodaných kusů. Třetím nejprodávanějším vozem měsíce května z portfolia korejské automobilky byl kompaktní hatchback i20, který zaznamenal přesně 90 registrací.

Květnový lídr v prodeji čistě elektrických vozidel

Hyundai se stal v květnu také jedničkou v prodeji bateriových elektrických vozidel. Zákazníci si převzali 29 čistě elektrických vozidel, přičemž 26 z nich náleželo modelu IONIQ 5, zbývající 3 vozidla představovala KONA Electric. Z IONIQ-u 5, který se pyšní oceněním Světové auto roku 2022, se letos prodalo již 63 kusů.

Hyundai Ioniq a i30

Pokračující zájem o SUV modely

I pátý měsíc letošního roku potvrdil přetrvávající vysoký zájem o crossovery a SUV modely značky Hyundai. Kromě bestselleru TUCSON se v květnu dařilo také modelu BAYON (39 ks) a po 33 kusech si na konto připsali KONA a SANTA FE. K celkově výborným květnovým prodejním výsledkům automobilky Hyundai výraznou měrou přispěl i nejmenší model v nabídce, i10 (40 ks), který je zároveň nejprodávanějším vozem v segmentu mini aut v letošním roce.

Zdroj: automagazin.sk, top-voziky.cz