Ram 1500 Rev se představí jako EV pickup

První elektrický pick-up značky Ram se začne dodávat zákazníkům někdy v příštím roce. Automobilka potvrdila jeho jméno Ram 1500 Rev

První elektrický pick-up značky Ram se začne dodávat zákazníkům někdy v příštím roce. Automobilka potvrdila jeho jméno Ram 1500 Rev. Tuto neděli se o modelu dozvíme další podrobnosti.

Automobilka také zveřejnila dva snímky, na kterých se zdá, že se jedná o sériový pick-up. Koncept debutoval teprve minulý měsíc.

Snímky připravovaného modelu 1500 Rev

Dva snímky toho kromě označení vozu mnoho neprozrazují. Je zde však několik viditelných detailů, které prozrazují jeho produkční status. Na jedné fotografii je vidět uzavřená mřížka chladiče a silná LED světla pro denní svícení. Viditelný je obrys zavazadlového prostoru, stejně jako kamera směřující dopředu těsně nad zářezem tlačítka zavazadlového prostoru.

Druhý snímek odhaluje agresivní označení "REV" na kapotě, které se objevilo i na konceptu
Nápis na kapotě modelu RAM 1500 REV

Druhý snímek odhaluje agresivní označení „REV“ na kapotě, které se objevilo i na konceptu. Kapota sériového vozu vypadá mnohem ostřeji než na konceptu a nápis je mnohem lépe čitelný. Pickup má také stěrače čelního skla, které na konceptu nebyly vidět.

Jak moc bude odlišný design od konceptu?

Není jasné, jak moc se design konceptu promítne do sériového pick-upu. Po jeho odhalení na veletrhu CES 2023 v Las Vegas generální ředitel společnosti Stellantis Carlos Tavares uvedl, že design je pouze konceptem „reprezentujícím to, co chceme udělat“.

Ram odhalil koncept se všemi vychytávkami – 800V systémem stejnosměrného nabíjení, řízením všech kol a uspořádáním se dvěma motory. O konkrétních podrobnostech týkajících se pohonného ústrojí a výkonu však automobilka mlčela. Automobilka však uvedla, že vůz stojí na rámové platformě Stellantis STLA, která má být základem řady velkých bateriových elektrických vozidel koncernu.

Ram 1500 REV se spalovacím motorem

Víme jen to, že Ram 1500 Rev získá spalovací motor s prodlouženým dojezdem. Generální ředitel společnosti Ram Mike Koval Jr. to prozradil před více než rokem. Nedávno opakoval, že zájem Ramu o jiné pohonné jednotky pomůže odlišit se od svých konkurentů v oblasti elektromobilů. Může se to zdát jako zvláštní doplněk, ale tažení a přeprava snižují dojezd nákladního vozidla.

Snad se brzy dozvíme všechny podrobnosti. Super Bowl se koná tuto neděli, což by se jevilo jako skvělá příležitost pro reklamu s prezentací nového Ram 1500 Rev před miliony diváků. Dodávky začnou někdy v příštím roce.

Zdroje: motor1, TowPoint