Ram 1500 Revolution s motorem s lepším dojezdem

Když Ram včera představil model 1500 Revolution BEV, jednu věc zjevně opomenul. Koncepční vůz se předvedl výhradně s elektrickým pohonem

Když Ram včera představil model 1500 Revolution BEV, jednu věc zjevně opomenul. Koncepční vůz se předvedl výhradně s elektrickým pohonem, přestože předtím jeden z vysoce postavených představitelů prohlásil, že je k dispozici prodloužení dojezdu.

Připomeňme, že generální ředitel společnosti Ram Mike Koval Jr. téměř před rokem uvedl, že pickup dostane benzinový motor, který umožní pracovnímu koni dojet dále ve srovnání s čistě elektrickým ute.

Ram 1500 Revolution

Jak se ukázalo, s ICE prodlužujícím dojezd se stále počítá. Během rozhovoru na veletrhu CES 2023 v Las Vegas mateřská společnost Ramu Stellantis uvedla, že se plánuje benzinový motor. Ten by měl dodávat šťávu akumulátorům. Čistě elektrický motor z hlediska účinnosti totiž zrovna nevyniká, pokud jde o tažení, k němuž pick-upy tíhnou častěji než v podstatě jakýkoli jiný typ vozidla.

Během rozhovoru na veletrhu CES 2023 v Las Vegas mateřská společnost Ramu Stellantis uvedla, že se plánuje benzinový motor
Ram 1500 Revolution získá větší dojezd

Generální ředitel společnosti Ram Mike Koval Jr. řekl serveru The Drive, že hlavní prioritou zůstává pouze elektrická verze nákladního vozu. Dále zmínil, že se uvažuje o dalších pohonných jednotkách. Ty by pomohly odlišit model 1500 od jeho dvou hlavních konkurentů – Fordu F-150 Lightning a Chevroletu Silverado EV. Koval zmínil, že prototypy modelu 1500 BEV vyjedou do ulic během několika měsíců před rokem 2024, kdy se plánuje zahájení prodeje vozu.

Specifikace a očekávání

Ram zatím uvádí, že koncept Revolution tvůrci zkonstruovali se dvěma motory poskytujícími pohon všech kol. Stojí na masivních 24 palců širokých kolech obutých do mohutných 35 palců širokých terénních pneumatik. Dále se může pochlubit řízením všech kol spolu se skokanskými sedadly ve třetí řadě.

Mezi další zajímavosti patří průchod do zavazadlového prostoru. Ten vytváří dostatek prostoru pro uložení předmětů dlouhých až 5,5 m, spolu s podporou 350kW nabíjení a 28 palců širokou obrazovkou.

Mezi další zajímavosti patří průchod do zavazadlového prostoru. Ten vytváří dostatek prostoru pro uložení předmětů dlouhých až 5,5 m
Ram 1500 jezdí na platformě STLA Frame

Ačkoli další důležité technické specifikace zatím neznáme, tak víme, že Ram 1500 jezdí na platformě STLA Frame. Již dříve Stellantis uvedl, že architektura karoserie na rámu pojme velké baterie (159 kWh-200 kWh) s dojezdem až 805 km. Modely Ram a Jeep, které začnou využívat tento podvozek, mají být dlouhé 5 400 až 5 900 mm.

Před uvedením na trh v roce 2024 se má v nadcházejících měsících oficiálně představit Ram 1500 BEV připravený k výrobě.

Zdroje: motor1, Towpoint