3D tisk u Bentley rozšiřuje kapacity o investici 100 milionů

3D tisk Bentley modely

Významná investice ve výši přibližně 100 milionů korun zdvojnásobuje kapacitu 3D tisku neboli aditivní výroby v továrně v Crewe. Jen v roce 2021 vyrobilo špičkové technologické zařízení rekordních 15 000 komponentů. Široká škála položek od nástrojů pro historický model Bentley Blower Continuation, přes nástroje s podporou výroby až po bezpečnostní prvky.

Bentley 3D tisk znak

Budoucí aplikace budou zahrnovat komponenty pro malosériovou výrobu a personalizaci pro zákazníky. Aditivní výroba převádí 3D modely CAD na fyzické díly. Nové zařízení snižuje množství odpadu a šetří čas potřebný na vývoj. Kolegům ze společnosti Bentley bylo nabídnuto interní školení k využívání nového zařízení a vytváření nových nástrojů na pracovišti.

Podpory strategie

Rozvoj 3D tisku podporuje strategii Beyond100 společnosti Bentley zaměřenou na budoucnost. Investice tohoto charakteru do tak inovativního procesu přináší další příklad vize společnosti Bentley vytvořit dlouhodobě udržitelný obchodní model a zůstat v čele technologického pokroku.

Systémy AM převádějí 3D modely CAD na fyzické komponenty a jsou uznávány jako jedna z nejrychleji se rozvíjejících technologií na světě. Inovativní výzkumný a vývojový tým společnosti Bentley již identifikoval širokou škálu položek k tisku, včetně nástrojů pro asistenci kolegů ve výrobě přímo na pracovišti, jako jsou například lehké brusné bloky v ikonické dřevařské dílně Bentley. Kromě toho pomocí 3D tisku vytvořili historicky přesné nástrojové vybavení potřebné k výrobě dílů pro model Bentley Blower Continuation. Dokonce i obličejové štíty poskytované zdravotnictví kvůli pandemii COVID-19.

Technologii AM využívají k vytvoření fyzických součástí pro několik prototypů vozů Bentley. Včetně modelů hnacího ústrojí v plném měřítku a aerodynamických modelů v aerodynamickém tunelu. Pokročilé techniky použili také k výrobě dílů pro rekordní modely Bentley. Ty se zúčastnily náročného závodu Pikes Peak Challenge v Americe.

Nejnovější metody pomáhají urychlit vývoj produktů. Umožňují společnosti Bentley vyrábět velké množství dílů bez nutnosti zadávání externím dodavatelům. Jedná se o součást průlomové strategie Beyond100. Jejímž cílem se snažíme o trvale udržitelné vedoucí postavení v oblasti mobility prostřednictvím reinventarizace všech aspektů podnikání.

Bentley instaluje nejmodernější zařízení 3D tisku

Instalované nejmodernější zařízení AM umožňuje 50procentní úsporu nákladů na díly a díky nepřetržitému provozu je zařízení schopno vyrábět tisíce dílů z více než 25 různých materiálů. Kolegům ze společnosti Bentley napříč celou společností nabízejí školení v oblasti AM. Díky tomu pochopí, jak mohou při své práci využívat tento nejmodernější proces 3D tisku.

Bentley 3D tisk motor

Peter Bosch, člen představenstva společnosti pro oblast výroby, dodal: „Školení v oblasti AM se koná v prostorách společnosti:

„Přístup společnosti Bentley k aditivní výrobě je špičkový v oboru a toto zařízení se rychle stává základním kamenem našich ambicí v oblasti „továrny snů„. Jedním z klíčových přínosů je vedení efektivitou, což snižuje náklady a složitost nesčetných pracovních míst.

„Tato nejnovější investice 3D tisku má také významný dopad na naše kolegy z celé společnosti, kterým pomáhá vytvářet pokročilé asistované nástroje pro neustálé zlepšování všech výrobních procesů. Při pohledu do budoucna vidíme skutečně obrovský potenciál, kam se tato pokročilá technologie může posunout, včetně větší schopnosti personalizace dílů pro naše zákazníky a dalšího vylepšení programu individualizace nabízeného u každého vozu.“

Zdroj: tisková zpráva Bentley