Toyota Corolla 2023

Pro rok 2023 připravila Toyota refresh modelu Corolla. Zákazníci získají více výkonu z hybridních pohonů, lepší jízdní vlastnosti, nové bezpečnostní systémy a multimédia, zobrazená na větší obrazovce. Vnější změny vypadají minimalisticky. Přichází nová mřížka chladiče, lemy mlhových světel a nový design disků spolu s barvami karoserie. Podobně je to i s interiérem, nicméně tohle je hlavní nové. Větší 10,5palcová obrazovka na středové konzoli přináší i vyšší kvalitu spíše kritizované grafiky. Obrazovka je navíc antireflexní, což má zlepšit její viditelnost při plném slunečním světle.

Inovace

Od verze Comfort bude k dispozici nový i 12,3palcový displej, který je možné přizpůsobit preferencím řidiče ve čtyřech různých režimech. Nalijme si čistého vína, Toyota v tomto směru zatím trochu zaostávala za konkurencí. Každý zákazník získá 4 roky bezplatného přístupu k internetovému připojení a systémům Toyota Smart Connect nebo Toyota Smart Connect Pro, díky čemuž bude mít nepřetržitý přístup k on-line navigaci, dopravním informacím a dalším datům užitečným během cestování.

Toyota Corolla 2023

Přestože se vzhled auta obecně nemění, hybridní technologie se mění. Nová Corolla dostala pátou generaci hybridního pohonu s větším výkonem z elektromotorů. A tak tato verze Toyoty 1,8 má mít 140 koní a verze 2,0-196 koní. Auta budou navíc lehčí díky snížení hmotnosti baterie o 18 kg. To vše zatraktivní základní verzi hybridního pohonu. Například zrychlení na 100 km/h se zlepšilo z 10,9 s na 9,2 s. Přesto zůstávají emise a spotřeba paliva beze změny. Silnější hybrid se stane ještě „sportovnějším“.

Pohon téměř 200 koní umožní Corolle zrychlit na 100 km/h za 7,5 sekundy a navíc bude o něco úspornější než současná verze o výkonu 184 koní. Spolu s těmito změnami se zlepšily i jízdní vlastnosti. Nejen co se týče pružení, ale i toho, jak se řidič cítí při akceleraci. Stlačení plynového pedálu má lépe odrážet záměry řidiče a výkonnější elektrická část pohonu snižuje zatížení spalovacího motoru, takže v kabině bude tišší.

Palubní deska

Nová generace bezpečnostních systémů v Toyotě Corolle 2023

Toyota Corollu 2023 výrobci vybavili sadou aktivních bezpečnostních systémů Toyota T-MATE, která kombinuje stávající balíček Toyota Safety Sense s dalšími asistenčními systémy pro řízení a parkování. Došlo také k vylepšení systému včasného varování před kolizí (PCS) potlačení zrychlení, který reaguje na prudké sešlápnutí plynového pedálu při jízdě nízkou rychlostí. K dispozici bude i asistent odbočování na křižovatkách a asistent nouzového řízení. Jako by toho nebylo málo, aktivní bezpečnostní systémy se bezdrátově aktualizují a rozšiřují o nové funkce po celou dobu životnosti vozu. Ale ještě není konec. Novinkou v Toyotě je systém Safe Exit Assist, který upozorňuje na vozy přijíždějící zezadu, když se pokusíte otevřít dveře. Druhým řešením (známým z asijských konkurentů) je systém, který vám při odjezdu z auta připomene, abyste zkontrolovali, zda jste někoho nenechali na zadním sedadle.

Zdroj: automagazin, top-voziky.cz