První elektrický Jeep v roce 2023

Není to Wrangler. První elektrický Jeep přijde v roce 2023 a bude vypadat takhle.

Společnost Stellantis v úterý odhalila design svého prvního elektrického Jeepu. Ten předpokládá uvedení na trh již v roce 2023. Hodinová tisková konference pro média umožnila generálnímu řediteli Carlosi Tavaresovi upřesnit, jak je nešťastný z výroby elektromobilů. Také potvrdil, že Stellantis vyrábí 75 nových elektrických modelů napříč svými 14 značkami. Vypadá to, že i když výroba elektromobilů stojí hodně, tak se můžeme těšit na několik nových modelů.

O elektrickém Jeepu zatím není mnoho podrobností. Víme vlastně jen to, že ho uvidíme na globálním trhu SUV. Ještě nemá jméno a nejsou k dispozici žádné detailnější informace týkající se úrovně výkonu nebo specifikací baterií, ale přiznejme si to. To je nyní dobře vyšlapaná cestička, jak ukazuje většina ostatních automobilek. Předpokládejme, že jde o unifikovaný crossover, určen pro nižší luxusní segment. A hlavně jde teprve o začátek cesty Jeepu k elektrifikaci.

Elektrický Jeep
Elektrický Jeep

„Tento nový model uvedou na trh v první polovině příštího roku a je prvním z komplexní plně elektrické řady Jeep, která do roku 2025 pokryje všechny segmenty SUV,“ potvrdil Tavares. Do roku 2023 tedy bude k dispozici alespoň jedno bateriové SUV značky Jeep. Během následujících tří let pak lze očekávat, že se k němu přidá terénní vůz, full-size, mid-size a kompaktní crossover.

Není jasné, zda se tento elektrický Jeep skutečně dostane do Spojených států, až se začne vyrábět. V současné době se ve Státech prodávají plug-in hybridní varianty 4xe modelů Wrangler a Grand Cherokee. Evropa zatím dostává Renegade i Compass ve verzi 4xe – USA nikoli.

Nový elektrický Jeep

Tento Jeep bude pravděpodobně sdílet mnoho komponentů s dalšími připravovanými elektromobily Stellantis, konkrétně od Fiatu. Pokud se automobilový konglomerát skutečně chystá představit 75 nových modelů, dává smysl sáhnout do zásobníku dílů a ve jménu hospodárnosti rozdělit lásku mezi ostatní. Otázkou zůstává, jak efektivní tento malý crossover bude, ale můžete se vsadit, že americký trh se spíše těší na zcela tichý Wrangler.

Zdroje: The Drive, TowPoint