TVR potvrzuje EV Griffith

Britská automobilka začne s výrobou sportovního elektrického vozu Griffith

TVR, Oživená značka sportovních vozů se stala šokujícím novým sponzorem série elektrických závodů Formule E. Oznámila zrychlenou strategii elektromobilů, která v roce 2024 přinese na trh sportovní vůz Griffith EV.

Oblečení z Ebbw Vale, které stojí za přerodem TVR, který v roce 2017 ukázal svůj debutový model, Ford Griffith s motorem V8 začne sponzorovat Monaco e-Prix 30. dubna a dva londýnské závody e-Prix 30. a 31. července.

Říká, že jeho partnerství se závodní sérií „znamená zlom ve strategickém směřování ikonického britského výrobce vysoce výkonných sportovních vozů, protože urychluje své plány na elektrifikaci značky“.

Předseda společnosti Les Edgar řekl, že sponzorství „nejen demonstruje náš závazek k revoluci ve značce TVR, ale také k EV a stát se udržitelným podnikem s nulovou čistou sítí“.

Potvrdil, že společnost pokračuje v plánech uvedení elektromobilů na trh. A to ihned po odloženém uvedení Griffitha se spalovacím motorem a nyní potvrzené čistě elektrické varianty Griffith v roce 2024.

Oznámení následuje po nedávném vytvoření společného podniku mezi TVR a jihoamerickou společností na těžbu lithia Ensorcia Metals. Ten se navrhnul k financování výroby Griffith a k zajištění dodávek baterií na podporu budoucích elektrifikovaných modelů TVR.

Podrobnosti o těchto budoucích modelech zůstávají vzácné. Avšak TVR je připravená se v nadcházejících měsících konečně přestěhovat do své nové továrny poblíž Cardiffu. Zde se mají auta vyrábět podle štíhlého výrobního procesu „i-Stream“, jehož průkopníkem je designér Gordon Murray.

Předpokládá se, že budova vyžaduje přibližně 18 měsíců zařizovacích prací. Nicméně společnost uvedla, že mezitím začne vyrábět automobily.

TVR a elektrická budoucnost

V komentáři k novému partnerství TVR s Formulí E, obchodní ředitel seriálu, Matt Scammell, řekl: „Vidět TVR, ikonického výrobce výkonných sportovních vozů, jak přijímá tento závazek k elektrické energii je významným milníkem. A v souladu s Formulí E jako vize elektrické budoucnosti.

Automobilka TVR se představí při závodech Formula E v Londýně a Monaku
Závod Formula e v Londýně

„TVR je oblíbená značka a těšíme se na spolupráci s nimi v Monaku a Londýně. Tam chceme předvést jejich plány na elektrifikaci.“

Zda TVR poskytne další podrobnosti o svých elektrifikačních plánech nebo dokonce předvede nové modely na závodech, se musí ještě potvrdit. Společnost Autocar se obrátila na firmu s žádostí o další podrobnosti.

zdroje: autocar, Vapol