Jeep odhalil nové modely

Jeep odhalil zbrusu novou novinku. Přidává konvenční hybridní pohon do modelu Renegade a Compass. Tyto modely aktuálně uvádí na trh v Británii.

Jeep model Renegade a Compass

Jeep přidává nové hybridní možnosti do řady Renegade a Compass. Oba modely nově nesou označení e-hybrid. Tyto modely byly doposud dostupné pouze jako plug-in hybrid. Nové modely s označením e-hybrid již budou dostupné s menší baterií, která bude nabíjená při brždění. Modely mají méně výkonný systém elektromotoru a přeplňovaný benzínový motor.

Renegade i Compass využívá 1,5litrový čtyřválcový zážehový turbomotor s výkonem 128 koní. Pohon na přední kola posílá sedmistupňová automatická převodovka. O hybridní stránku věci se stará malá baterie a 20koňový elektromotor. Tento motor bude rovněž pohánět přední kola a poběží na 48V elektrický systém.

Jeep a jeho nové modely ve verzi e-Hybrid

Jeep prozatím nezveřejnil žádné údaje o spotřebě paliva a emisí. Prozatím tvrdí, že spotřeba je až o 15 % nižší než u předchozí verze obou Jeepu s čistě benzínovým motorem. V závisloti na přesné specifikaci produkuje e-Hybrid Renegade 130-139g/km CO2, zatímco u většího modelu Compass je to o 10g/Km CO2 více.

Nový hybridní systém nabízí více než jen elektricky asistované řízení. Nabízí také možnost jízdy s úplným vypnutím motoru a využívání pouze elektromotoru. Také je samozřejmá možnost bezproblémového vypínání a startování motoru bez spotřeby paliva.

Když je baterie dostatečně nabitá, oba modely Jeepu nemají problém tiše nastartovat a rozjet se na systém baterie a elektromotoru. Tento systém přináší snížení spotřeby paliva při využití systému stop-start.

Interiér nového Jeepu je z recyklovaných materiálů

Speciální edice Jeepu Renegade s označením „Upland“ je v Británii k dispozici od 900tisíc korun. Tato verze představuje nový dvoubarevný vzhled exteriéru s černou střechou a 17palcovými koly.

Interiér verze Upland zahrnuje rozšířené použití udržitelných materiálů. Textilie sedadel je vyrobena z recyklovaných mořských plastů.

Interiér Jeepu je více ekologický

Model Compass e-Hybrid se taky prodává v nové výbavě a provedení Upland. Startovací cena v základní verzi začíná na 1mil korun.

Zdroje: AutoExpress, top-nosiče