První akcie Sauberu by mohla koupit Audi

Alfa opustí Sauber na konci roku 2023, švýcarská realita se postupně promění v Audi F1. Německá společnost by již od příštího roku mohla koupit prvních 25 % akcií týmu.

Potvrzení Audi do Formule 1

Audi potvrdilo, že vstoupí do Formule 1 jako výrobce pohonných jednotek od roku 2026. A to po schválení nového technického předpisu, který tak bude představen za pouhé 4 roky.

Zdá se, že Audi si tak vybralo Sauber – který tak v současnosti jezdí ve Formuli 1. A to pod názvem Alfa Romeo Racing kvůli partnerství se společností, která je součástí Stellantis Group – jako svého preferenčního partnera, i když ingolstadtští lídři zatím toto prohlášení oficiálně neuvedli.

Dluhopis, který by měl Audi a Sauber spojit, by tak měl zahrnovat akvizici akcií švýcarské společnosti dosavadním vlastníkem Finnem Rausingem. Podle zpráv shromážděných stránkou Motorsport-Total.com by prvních 25 % akcií Sauberu se mohlo získat již v roce 2023.

Spojení Sauberu a Audi

Audi Sport F1; První akcie Sauberu by mohla koupit Audi
Audi Sport F1

Očekává se, že další akvizice až 75% podílů se uskuteční v postupných tranších před vstupem Audi v roce 2026. Takže Rausing bude mít 25% kontrolu nad transakcí.

Partnerství Alfa Romeo a Sauber skončí na mistrovství světa F1

Přišla také oficiální tisková zpráva Stellantis, která tento scénář potvrzuje. Skupina tak oznámila, že partnerství mezi Alfa Romeo a Sauber skončí na konci mistrovství světa Formule 1 už v roce 2023. Čímž tak skončí i pětileté období, ve kterém tak Sauber přinesl jméno milánského výrobce.

Dohoda, která má Sauber vázat k Audi, povede tak ke změně jeho názvu od roku 2026 poté, co německý výrobce kategoricky vyloučil záměr založit nový tým od nuly.

Předseda představenstva Audi Markus Duesmann řekl, že „Výchozí pozice pro vývoj je mnohem lepší, pokud začínáte se stávajícím vozem.“ Od této myšlenky tak začal hon na partnera, který byl přesně identifikován v Sauber Motorsport.

Zdroj: motorsport, Vapol