Cybertruck od Tesly – první jízdní dojmy!

Má sice jen 2 kg a baterii o váze 50g, ale to nevadí. Exkluzivní test první jízdy s Cybertruckem od Tesly.

Samozřejmě, že C’truck je zatraceně velká věc. Kouše? Pojďme to zjistit!

Obvykle se nerad hned pouštím do matematiky, protože já a čísla rovná se Konfucius. Ale tady to je: Tesla přímo říká, že jejich vůz uveze 1600 kg, což znamená, že by mohl v nákladovém prostoru převážet Mustang Boss 302 z roku 1970, kdyby ho tam někdo vrazil na půl metru klínem. Akumulátor má být stejně těžký jako u Hummeru EV, takže připočtěte dalších 1 325 kilo. Pak má samotný vůz, já nevím, 3 tuny? Zkontrolujte si moje výpočty, ale plně naložená tahle šedá husa bude dupat hlínu kolem 5 tun, plus mínus, v závislosti na výběru Starbucks toho dne.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Baterie u Tesla Cybertruck

Ještě jedna věc k bateriím: To jsem vážně nevěděl, protože je jedno, kolik šťávy do ní nalijete, protože elektřina skoro nic neváží. Celá pánev plná 110 voltů, dokonce jich je 220, váží méně než vlasy, které mi ucpávají umyvadlo, prakticky nulu, dokonce i na čajových váhách.

Řeknu vám, že tohle je náklaďák, který chcete ve všední den. Taky je to dobrý náklaďák, pokud vlastníte stánek se suvenýry.

Cybertruck jako suvenýr
Cybertruck jako suvenýr

Technické specifikace

Musím oznámit, že dálkový ovladač Tesly pro zapnutí neexistujícího motoru je nyní tak objemný, že se mi nevejde do kapsy. Musel jsem popadnout dědečkovy cargo kalhoty s kapsami dostatečně plandavými, aby se do nich vešel regulérní fotbalový míč NFL plus půllitr bezinky se šroubovacím uzávěrem pokrytým žmolky. Pak se dálkový ovladač rozpálil a zapotil mi stehno.

Zvládá i terén
Zvládá i terén

Bylo by hezké, kdyby technické oddělení poněkud jasněji uvedlo, že k tomu všemu je zapotřebí elektřina. Tedy před tou velkou scénou u Pilotních pump a tak. Ještě dvě věci. Tesla Cybertruck smrdí víc plasticky než talíře na piknik na 4. července. A taky si myslím, že jeho stylizace byla ukradena z jiného výkresu. Trošku většího.

Cybertruck se nebojí ani vody
Cybertruck se nebojí ani vody

C’truck

Věděli jste, že prototyp C’trucku měl neprůstřelné sklo? Zajímalo by mě, kolik kupujících si tuhle možnost vyžádalo. Ale Elon se jen zadíval, protože už se veřejně oháněl kladivem, cihlou nebo celým svým mozkem po okně na straně řidiče v rámci nějaké demonstrace, která měla dokázat, že je dvakrát takový. Sám jsem toho svědkem nebyl, ale dvě slova: pojistná událost. Teď už hází cihly jen po federální vládě.

Kdo ví, kdy se dočkáme opravdové recenze na tento Cybertruck, který nepůjde strčit do kapsy.

Zdroje: Car and Driver, top-voziky