Plně elektrické SUV Mullen Five patentované v Austrálii

Start-up EV Mullen Automotive, který je na americké burze Nasdaq, oznámil, že podal více než 130 patentů ve 24 zemích. Včetně Austrálie na svůj plně elektrický Mullen Five, crossover EV s dojezdem více než 500 kilometrů.

Nový výrobce elektromobilů se sídlem v jižní Kalifornii se v současné době zaměřuje na vývoj nákladního vozu EV, crossoveru Five EV a Five RS – vysoce výkonné varianty Mullen Five.

Mullen Five, který je v současné době k dispozici pro rezervaci prostřednictvím webových stránek společnosti, je elegantní SUV crossover s odhadovaným dojezdem 525 km, 95kWh baterií. A elektronicky omezenou maximální rychlostí 250 km/h za ceny od 1 300 000 Kč.

Více než 130 patentů přihlášených po celém světě souvisí s designem a stylem crossoveru Mullen Five EV, který zahrnuje vnější i vnitřní design vozidla. Včetně karoserie vozidla, světlometů a zadních světel, dveří, zrcátek, ráfků, sedadel a řízení.

Pro Austrálii je však obzvláště důležité, že Mullen podal a obdržel sedm patentů v Austrálii.

Zdroj: Mullen, Plně elektrické SUV Mullen Five patentované v Austrálii
Mullen

Plně elektrické SUV Mullen Five

„Máme v úmyslu zpřístupnit Mullen Five po celém světě. A to včetně přihlášek ve 24 mezinárodních zemích, ukazují náš zamýšlený závazek tak učinit,“ řekl David Michery, generální ředitel a předseda představenstva Mullen Automotive.

Podle aktualizace pro akcionáře z minulého týdne dodal Mullen svou první elektrickou dodávku v rámci pilotního programu místní americké telco společnosti v květnu. Výsledkem této zkoušky je úprava dodávky tak, aby vyhovovala specifikacím požadovaným zákazníkem v očekávání objednávky. Včetně upgradu na 80 kWh baterii.

Pro Mullen Five společnost začátkem tohoto roku oznámila americkou testovací jízdu začínající letos v říjnu v Kalifornii. A to pro držitele rezervací v 19 městech po celých Spojených státech.

Ve svém oznámení minulý týden Mullen uvedl, že vývoj Mullen Five RS se nyní zahájil. A že vysoce výkonná varianta se připojí k testovací jízdě Mullen Five na začátku roku 2023.

Společnost říká, že je také v procesu dovybavení stávajícího vysokonapěťového zařízení v Monrovii v Kalifornii pro výrobu baterií pro elektromobily na podporu jejích výrobních programů pro elektromobily.

V této souvislosti Mullen spolupracuje s LGG (Linghang Guochuang Group) na škálování technologie polovodičových polymerových baterií. Ty automobilka doufá použít v bateriových sadách pro druhou generaci crossoveru Mullen Five EV.

Společnost minulý týden uvedla, že článek polymerové baterie v pevné fázi byl již podruhé úspěšně testován. A to v Battery Innovation Center (BIC) v Indianě.

Zdroj: thedriven, Vapol