ID. Aero od Volkswagenu a odhalení designových náčrtů

Německá automobilka Volkswagen odhalila náčrty připravovaného vozu. Jedná se o plně elektrický sedan ID.Aero

Plně elektrický Volkswagen ID. Aero sedan začne využívat podpěry ID.4.

Volkswagen odhalil první oficiální náčrtky svého ID. Aero sedan. Jedná se o odvážného nového rivala značky Tesla Model 3. Již dříve jsme sledovali testování plně elektrického modelu. Avšak nové obrázky potvrzují některé klíčové konstrukční detaily před uvedením modelu v příštím roce.

Nejprve zobrazený jako koncept, nazvaný ID. Vizzion na ženevském autosalonu 2018. Nyní se novinka jmenuje ID. Aero. Na čínském trhu se má objevit v druhé polovině roku 2023. Poté má následovat severoamerický a evropský trh.

Volkswagen ID. Aero – exteriér

Jak jsme očekávali, přední strana ID. Aero přijme podobnou tvář jako zbytek řady ID VW. Nízká příď napomáhá aerodynamické efektivitě, která je zásadní pro prodloužení dojezdu elektromobilu. Zatímco uspořádání světlometů spolu se světelnou lištou rozdělenou odznakem VW připomíná ID. Buzz a ID.4. Zakrytá mřížka chladiče by měla dále snížit koeficient odporu vzduchu a navíc jsou zde některé agresivně velké boční přívody vzduchu. I když očekáváme, že se u sériového modelu zmenší.

Zakřivená střecha je podobná tvaru, jaký je vidět na testovacích vozech s novým chromovaným pruhem táhnoucím se od A-sloupku k D-sloupku, který tento tvar zvýrazňuje. Přední a zadní část také spojuje záhyb v linii ramen. Jde o něco, co se stalo ochrannou známkou designu elektrických modelů německé firmy. Vzadu je světelný pruh po celé šířce s některými složitými zadními shluky LED. Malý difuzor také napodobuje ten, který je vidět na prototypu ID Aero.

Uspořádání světlometů spolu se světelnou lištou rozdělenou odznakem VW připomíná ID. Buzz a ID.4
VW ID. Aero

Volkswagen již dříve slíbil, že sériový sedan má být schopný ujet 600 km na jedno nabití. Avšak s využitím aktualizované formy platformy MEB značky by to Aero B mohlo překonat.

Začátkem tohoto roku Volkswagen odhalil „vylepšení“ platformy MEB, která by se mohla poprvé objevit u modelu Aero B. Nová baterie a motorový systém zajistí dojezd 700 km na jedno nabití. Přičemž maximální dobití platformy MEB sazba se zvýší ze 150 kW na 200 kW. Takže doplnění o 10–80 procent by mělo trvat méně než půl hodiny. Vzhledem k relativně dlouhému rozvoru Aero B by měl být VW schopný bez problémů zabudovat svou největší 77kWh baterii.

Výkon a interiér

Zvýšit by se měl i výkon s potenciálem pro žhavou verzi GTX s pohonem všech čtyř kol nabízející zrychlení z 0-100 km/h přibližně za 5,5 sekundy. Současné SUV ID.4 GTX a ID.5 GTX vydávají 295 koní a 310 Nm točivého momentu a toto je nastavení, které se s největší pravděpodobností objeví ve variantě ID GTX. Aero.

Volkswagen nakonec uvede i kombi verzi ID. Aero, jehož náhled byl zobrazený pomocí ID. Koncept Space Vizzion z autosalonu v Los Angeles v roce 2019. Tento vůz byl vybaven dvoumotorovým elektrickým hnacím ústrojím, které produkuje silnějších 335 koní. Což má být v souladu s očekávaným výkonem modelu GTX.

Uvnitř očekáváme, že ID. Aero získá vybavení se stejnou kompaktní digitální palubní deskou a 10 palcovým informačním a zábavním systémem jako ostatní modely Volkswagen založené na MEB, s potenciálem pro větší 12 palcovou obrazovku, která se objeví u edicí s vysokými specifikacemi.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky