Pagani Huayra Dinamica Evo je unikátní sporťák

Nyní přichází od italské značky nový unikát, který vypadá báječně a jeho celý název zní Pagani Huayra Dinamica Evo

Kolem Pagani se toho v poslední době moc neděje, tedy kromě občasných jednorázových superaut pro bohaté zákazníky. Vytvořit zakázkový a vysoce individualizovaný produkt podle úžasných konstrukčních standardů automobilky však není snadná práce a z tohoto pohledu se práce v sídle Pagani v San Cesario sul Panaro nedaleko italské Boloni vlastně nikdy nezastaví. Nyní přichází od italské značky nový unikát, který vypadá báječně a jeho celý název zní Pagani Huayra Dinamica Evo.

Dinamica Evo

Tento roadster Huayra se oficiálně jmenuje Huayra Dinamica Evo a objednal si jej anonymní zákazník u divize Pagani Grandi Complicazioni. Italský výrobce superaut nevydal oficiální tiskovou zprávu s podrobnostmi o stavbě, ale o její existenci informoval prostřednictvím svých kanálů na sociálních sítích. Díky tomu máme k dispozici jen velmi málo informací. Avšak se domníváme, že známe některé jeho technické detaily. Nejprve se však podívejme na exteriér.

Exteriér luxusního sportovního vozu

Huayra Dinamica Evo vytvořilo studio Pagani, aby „dalo tvar snům zákazníků“. Vůz má hnědou karoserii, což u sportovního vozu pravděpodobně zní trochu nudně, ale tento konkrétní model má zlaté/žluté akcenty, které mu dodávají tolik potřebné vizuální body.

Vůz má hnědou karoserii, což u sportovního vozu pravděpodobně zní trochu nudně, ale tento konkrétní model má zlaté/žluté akcenty, které mu dodávají tolik potřebné vizuální body
Huayra Dinamica Evo je vyhotoveno v hnědé barvě

Vlajku Itálie najdeme na předních rozdělovacích blatnících, zatímco boční zrcátka mají zřejmě upravený tvar. Tyto oranžové značky na předních blatnících jasně naznačují, že tuto Huayru si objednal americký zákazník. Model se má brzy odesílat do svého nového domova v Americe.

Specifikace vozu

Pagani nepotvrdilo, že vůz vychází z modelu Huayra Roadster BC, ale ten se zdá být nejlogičtějším dárcovským vozem. Pokud tomu tak skutečně je, máme před sebou otevřený supersportovní vůz s motorem V12 AMG o objemu 6,0 litru s dvojitým přeplňováním. Dosahuje výkonu 802 koní při 5900 otáčkách za minutu a točivého momentu 774 Nm v rozmezí 2000 až 5500 otáček za minutu.

Dosahuje výkonu 802 koní při 5900 otáčkách za minutu a točivého momentu 774 Nm v rozmezí 2000 až 5500 otáček za minutu
Vůz má motor V12 AMG

Tento stroj zaměřený na závodní dráhu váží 2 756 kg. Je tedy o něco těžší než jeho derivát kupé a o něco lehčí než Huayra Roadster bez BC.

Při premiéře modelu Huayra Roadster BC společnost Pagani oznámila, že postaví maximálně 40 exemplářů tohoto superauta. Logika nám říká, že tento konkrétní exemplář by měl být součástí této série.

Zdroje: motor1, Vapol