Mitsubishi vyvinulo propanové tepelné čerpadlo

Mitsubishi Electric vyvinulo vzduchové tepelné čerpadlo, které jako chladivo používá propan (R290). Dokáže vyrobit 5 kW až 8,5 kW tepla a teplé užitkové vody o teplotě až 75 °C.

Mitsubishi Electric vyvinulo a představilo vzduchové tepelné čerpadlo, které nahradí generátory tepla ve stávajících budovách. Jako chladivo používá propan (R290).

„Naši specializovaní obchodní partneři v Německu se na nás opakovaně obraceli s žádostí o takové řešení,“ uvedl v prohlášení Dror Peled, zástupce ředitele divize Mitsubishi Electric. ,,S našimi modely Ecodan s chladivem R290 jako monoblokovou variantou nyní nabízíme našim zákazníkům vstup na trh renovace s relativně vysokými teplotami průtoku na bázi přírodního chladiva.“

Monoblok R290 Ecodan bude k dispozici s topnými výkony 5 kW, 6 kW a 8 kW. V příštích letech se také plánuje rozšíření modelové řady s vyššími tepelnými výkony až 14 kW, uvedla Mitsubishi v prohlášení.

Tepelné čerpadlo může údajně vyrábět teplou vodu až do 75 °C s vnějším vzduchem až -15 °C. Nebo až 65 °C pro teploty vzduchu až -25 °C.

Vzduchové tepelné čerpadlo dokáže vyrobit teplou užitkovou vodu

„Ve srovnání s konvenčními zařízeními to představuje významné rozšíření oblastí použití,“ tvrdí Mitsubishi. A dodává, že pro optimální energeticky účinný provoz je doporučená výstupní teplota 55 °C.

Mitsubishi představuje propanové tepelné čerpadlo
Nové monoblokové tepelné čerpadlo Ecodan R290 od Mitsubishi

Nové zařízení je koncipováno jako monoblokový systém s možností přidání hydromodulu jako vnitřní jednotky nebo vyrovnávací nádrže pro akumulaci teplé vody o objemu 200 nebo 300 litrů.

Mitsubishi prodává tepelné čerpadlo výhradně jako monoblok kvůli speciálním bezpečnostním požadavkům na tepelná čerpadla využívající propan jako chladivo pro obytné aplikace.

„Ve venkovní jednotce funguje uzavřený chladicí okruh, který nevyžaduje žádný zásah během instalace,“ uvedl výrobce. „Vnější a vnitřní moduly mají propojení potrubím vedoucím vodu. Kromě toho se kompresory a stávající bezpečnostní opatření v tepelných čerpadlech konstrukčně přizpůsobily tak, aby se mohly bezpečně provádět jak bezpečnou instalaci, tak v provozu nových jednotek.“

Zdroj: pv-magazine, Vapol