Chevrolet Corvette E-Ray s výkonem 665 koní

Nový model Chevrolet Corvette E-Ray 2024 je vůbec prvním elektrifikovaným vozem této ikonické sportovní řady

Chevrolet Corvette E-Ray 2024 je vůbec prvním elektrifikovaným modelem tohoto ikonického sportovního vozu. Díky elektromotoru a 6,2l osmiválci má hybridní model celkový výkon 665 koní (481 kW).

Chevrolet tvrdí, že E-Ray dokáže zrychlit z 0-100 km/h za 2,5 sekundy, což z něj dělá nejrychlejší sériově vyráběnou Corvettu v historii.

Chevrolet Corvette E-Ray

Na přední nápravě má E-Ray elektromotor o výkonu 160 koní (120 kW) a 165 Nm. Napájení zajišťuje lithium-iontová baterie s kapacitou 1,9 kWh. V režimu Stealth Mode může hybridní Corvette jezdit bez pohonu osmiválce rychlostí až 72 km/h. Chevy toto nastavení označuje za vhodné například pro tiché vyjíždění ze sousedství.

Pohonnou jednotkou spalovacího motoru je známý 6,2l osmiválec LT2 z modelu Stingray
Chevrolet Corvette E-Ray

Pohonnou jednotkou spalovacího motoru je známý 6,2l osmiválec LT2 z modelu Stingray. V tomto provedení dosahuje výkonu 495 k (369 kW) a 470 Nm. E-Ray má také novou lehkou 12V lithium-iontovou baterii, která napájí systém stop-start ICE.

Čím je nový E-Ray výjimečný

Kromě nového pohonného ústrojí má E-Ray i další prvky, které jej činí výjimečným. Systém odpružení Magnetic Ride Control 4.0 je součástí standardní výbavy. Všechny modely také dostanou karbon-keramické brzdy Brembo. Tato Corvette jezdí na celoročních pneumatikách Michelin Pilot Sport s odstupňovaným rozměrem 20 a 21 palců. Letní gumy Michelin Pilot Sport 4S jsou volitelnou výbavou na přání.

Všechny modely také dostanou karbon-keramické brzdy Brembo
Nový model E-Ray od Chevroletu

Co se týče designu, E-Ray je o 9,14 cm širší než standardní Stingray. Může se pochlubit jinou přední maskou s výraznějšími horizontálními prvky. Vzadu jsou v nárazníku nové větrací otvory.

Kupující si budou moci vybrat 14 barev exteriéru, včetně nových odstínů Riptide Blue, Seawolf Gray a Cacti. Standardem mají být odznaky Carbon Flash a zákazníci si můžou přidat sadu karbonových zemních efektů.

Kupující si budou moci vybrat 14 barev exteriéru, včetně nových odstínů Riptide Blue, Seawolf Gray a Cacti
Interiér nabízí 14 různých barev

Model E-Ray má být k dispozici s exkluzivním pruhem na karoserii v barvě Electric Blue. Alternativně se mají na přání přidat černé koncovky výfuku a světlé odznaky. K dispozici se objeví čtyři designy hliníkových kol a volba karbonových.

Aktualizace technologií a první prodej

Chevy také oznamuje, že všechny Corvetty pro rok 2024 začnou využívat aktualizované asistenční technologie pro řidiče. Nyní jsou vybavené asistentem pro udržování v jízdním pruhu s upozorněním na vybočení z jízdního pruhu, upozorněním na čelní kolizi a automatickým nouzovým brzděním.

Model E-Ray se začne prodávat ještě letos. Přesné datum Chevrolet neuvedl, ale modelový rok 2024 by měl pravděpodobně znamenat příchod v druhé polovině roku 2023. Ceny mají začínat na 2,3 mil. korun za kupé 1LZ a 2,45 mil. korun za kabriolet 1LZ. Oba údaje jsou uvedené před započtením poplatku za dopravu do místa určení, protože tato cena zatím není k dispozici.

Zdroje: motor1, TowPoint