Nový koncept Mini

Britský výrobce automobilů Mini v příštím měsíci představí nový koncept elektrického crossoveru. Půjde o průkopníka s novým vzhledem

Britská firma Mini představí příští měsíc nový koncept crossoveru EV jako průkopníka pro nový vzhled svých stávajících vozů.

Mini příští měsíc odhalí radikálně vyhlížející nový koncepční vůz. Tento nový vůz se má stát průkopníkem svěžího designového jazyka a od roku 2023 se stane značkou pouze pro elektromobily.

Koncept elektrického crossoveru připraví cestu pro modely Mini budoucnosti, uvedla značka. A připojí se k brzy odhaleným elektrickým verzím třídveřového hatchbacku Mini a SUV Mini Countryman.

Tento koncept, který spatří světlo světa na konci července, má být umístěn pod modelem Countryman jako menší highrider. Avšak má mít prémiovou cenu.

Tento model se začne vyrábět v Číně jako součást společného podniku Spotlight mezi BMW Group – mateřskou značkou Mini – a Great Wall Motor.

Nový koncept Mini a designové vylepšení

Mini uvedl, že radikální vzhled konceptu „spojí tradiční hodnoty značky s nejmodernější technologií“ a „poskytne první úplný náhled nového designového jazyka pro novou generaci plně elektrických modelů“.

Šéf designu Mini Oliver Heilmer řekl: „Čistě elektricky poháněné modely od Mini nám dávají jedinečnou příležitost přehodnotit náš design.

„Zároveň si zachováváme pozornost k detailu, smysl pro tradici a vášeň pro inovace, kterými je Mini proslulé.“

Dodal, že britská značka chce, aby každý model mohl být ještě více jedinečný. Přičemž „vytváření nezávislých osobností vozidel je jedním z ústředních rysů nového designového jazyka“.

Jedním z příkladů je nová technologie LED, která dává typickému designu Union Jack zadních světel Mini různé podoby a vytváří „individuální světelný podpis pro každý model“.

Mini také v rámci tohoto nového designového jazyka dramaticky prosadí svůj kredit v oblasti udržitelnosti. Takže například již neplánuje používat kůži pro své interiéry a také omezí používání chromu.

Vyrazit mají i aktuální modely značky. Pětidvéřový hatchback Mini nedostane elektrickou verzi, uvedla firma a kombi Clubman pravděpodobně nemá být nahrazený.

Na sekacím bloku je také plug-in hybridní verze Countryman.

Zdroje: autocar, Top Vozíky