Tým Mercedes Formule E odhaluje špičkovou kolekci e-kol

Tým Mercedes-EQ Formule E uvedl na trh kolekci vysoce výkonných elektrických kol, o kterých společnost doufá, že budou vystupovat jako jedny z nejsofistikovanějších elektrokol na trhu.

Tým uvedl na trh čtyři nové modely elektrokol. A to Formule E, Silver Arrows, Silver Arrows Sport a novou vysoce výkonnou Championship Edition.

Každé z kol je navrženo tak, aby vyhovovalo různým typům cyklistů. Ale každé z kol se ve srovnání se staršími modely vylepšilo až o 30 % větší kapacitou baterie.

Motocykly také standardně obsahují konstantní proměnnou převodovku (CVT) u všech modelů s výjimkou Championship Edition, což je jedna rychlost. CVT eliminuje potřebu ručního řazení mezi rychlostními stupni. Přičemž řazení probíhá plynule podle potřeby, což zajišťuje, že se jezdci nikdy v polovině kopce neocitnou na špatném převodovém stupni.

Nejlevnější ze čtyř kol – elektrokolo Formule E Team v hodnotě 56 000 Kč. A i tak se může pochlubit točivým momentem 80 Nm. Což je o 25 % více než standardní elektrokolo.

Rychlost elektrokol

Všechna kola se tak dodávají s uhlíkovým řemenovým pohonem. Ten se zdá údajně bezúdržbový na 32 000 kilometrů, a digitální palubní deskou integrovanou do řídítek. Včetně rychloměru, indikátoru baterie, dojezdu a bezpečnostního systému s heslem aktivovaným bezpečnostním imobilizérem a dokonce i mobilním telefonem, sloužícím k nabíjení.

elektrokolo mercedes, Tým Mercedes Formula E odhaluje špičkovou kolekci e-kol
Elektrokolo – Mercedes

Maximální rychlost pro tyto elektrokola Formule E a Silver Arrows se jeví 32 km/h v Severní Americe. A 25 km/h ve zbytku světa. A to i když to souvisí spíše s místními zákony než s technickými omezeními.

Silver Arrows Sport se tak může pochlubit maximální rychlostí 40 km/h. Zatímco Championship Edition se může pochlubit nejvyšší rychlostí 45 km/h. A ty nejsou omezeny regionem, což naznačuje, že budou dostupné v omezených regionech.

Cena za čtyři motocykly se pohybuje od 56 000 Kč za model Formule E až po 133 000 Kč za Championship Edition.

Zdroj: thedriven, Vapol