Powerbanka pro elektromobily. Prodlouží dojezd o 20 km

Není to tak dávno, co se na trhu představil 50 kilogramový kufřík na kolečkách s názvem ZipCharge Go od stejnojmenného britského startupu. Powerbanka jako poměrně těžká „zavazadla“ byla navržena pro majitele elektromobilů. Těm by měla sloužit jako poslední záchrana pro prodloužení dojezdu.

A zdá se, že tento nápad má další následovníky. Nový typ elektrické „bandasky“ s názvem EcoFlow Delta Pro se v tuto chvíli prodává dokonce už i na Slovensku, akorát s ohledem na poměrně nízkou kapacitu neočekávejte lidové ceny.

Dojezd je hodně diskutované téma u elektromobilů. A to nejen kvůli tomu, že v porovnání s obyčejnými benzínovými či naftovými automobily je o hodně menší. Ale hlavně proto, že když vám dojde šťáva tak si nezaběhnete na benzinku do kanystru natankovat elektrickou energii.

A právě tuto situaci by měla zachránit powerbanka pro elektromobily. Jde o akumulátor, který firma EcoFlow prezentuje jako záložní zdroj energie pro domácnost. V případě potřeby může samozřejmě oživit i vybitý elektromobil.

Vysoká hmotnost i cena powerbanky

Mobilní powerbanka disponuje kapacitou 3,6 kWh – to je přibližně ekvivalent 1,4 l benzínu. Pro průměrný elektromobil by tato powerbanka měla vystačit na dojezd zhruba 20 km. Její hmotnost je 45 kg, což není zrovna málo. V zavazadlovém prostoru si uzurpuje docela dost místa. Skrze svoji váhu je její pravidelné vykládání a nákládání pěkná posilovna.

Powerbanka pro elektromobil
Powerbanka pro elektromobil

Její cena taky není zanedbatelná. Model powerbanky EcoFlow Delta Pro je totiž 93 tisíc. Je otázkou jestli Vám to za trochu klidu a dojezd 20 km stojí. Nebo vás vyjde levněji dávat si pozor na nabití vašeho elektromobilu a zbývající dojezd.

S přibývajícími elektro-stanicemi všude po světě a stále větší popularitou elektromobility by se měly problémy nabíjení stále více eliminovat. Než tento čas nastane, máte možnost využít powerbanku. A když jí zrovna nebudete potřebovat v autě, může posloužit jako záložní zdroj do domu.

Zdroje: EcoFlow, TowPoint