Plány na 200 MW solární energie v Bangladéši

Počáteční 30 MW část výrobní kapacity, která zahrnuje agrovoltaiku a akvavoltaiku, se má vyrobit do roku 2024. A to podle Hong Kong-Bangladeshi JV, která má v plánu výstavbu lokality.

Hongkongsko – bangladéšský společný podnik se připravuje na získání schválení pro první, 30 MW část plánovaného 200 MW agrovoltaického. A zároveň i akvavoltaického závodu v Cox’s Bazar.

Společný podnik PDL-Greene Solar Power Ltd zřízený hongkongskou obchodní společností Project Development Ltd a bangladéšským výrobcem tenkovrstvých solárních panelů Greene Consortium Ltd se připravuje na získání souhlasu pro 30 MW solární výrobní kapacity v hrabství Teknaf neboli upazila.

„Brzy podáme vládě žádost o povolení postavit elektrárnu,“ řekl MD Sheikh Abu Mahadi z PDL-Greene Solar.

Náklady a plány

Plány na 200 MW solární energie v Bangladéši
Solární projekt o výkonu 28 MW společnosti Technaf Solartech Energy Ltd ve čtvrti Cox’s Bazar v Bangladéši

Počáteční projekt si vyžádá investici milionů dolarů. A zařízení má produkovat plodiny a ryby, řekl Mahadi.

Počáteční vývoj kapacity na místě bude zahrnovat více než 69 000 neznačkových bifaciálních solárních modulů na ploše 114 akrů.

Dalších 650 akrů je k dispozici pro plánované rozšíření solární farmy o 170 MW.

,,Naše prostředky se zdají 100% zajištěny, jak potvrdili naši partneři,“ dodal Mahadi, podle kterého vývojáři chtějí, aby se web dostal do provozu do roku 2024.

Teknaf se stává místem prvního solárního zařízení v Bangladéši, 20 MW zařízení, které se uvedlo do provozu v roce 2018. Oblast má nejvyšší sluneční záření v zemi: 1,55 MWh na kilowatt-špičkovou solární výrobní kapacitu za rok.

Bangladéš má 788 MW výrobní kapacity obnovitelných zdrojů, z toho 554,77 MW solárních.

Ministr energetiky Nasrul Hamid nedávno řekl, že očekává, že do roku 2025 bude v Bangladéši uvedena do provozu 1,4 GW nové solární kapacity.

Zelená ambice

Země plánuje do roku 2040 vyrábět 40 % své elektřiny z obnovitelných zdrojů.

První bangladéšská agrovoltaická elektrárna, pole o výkonu 3,77 MW vyvinuté společností Solarland China a místní společností Mostafa Motors, získala vládní souhlas v prosinci loňského roku.

Developer tohoto projektu, Soudia Agro Solar PV Power Plant Ltd, plánuje stavbu dokončit do října.

Zdroj: pv-magazine, Vapol