Nákladní vůz Kia Tasman: konečně vlastní pickup pro Kiu

Poté, co sesterská značka Hyundai v roce 2021 uvedla na trh Santa Cruz, dostane Kia v roce 2025 svůj nákladní vůz s názvem Tasman

Poté, co sesterská značka Hyundai v roce 2021 uvedla na trh Santa Cruz, dostane Kia v roce 2025 svůj vlastní pickup. Nákladní automobil Kia dostane název „Tasman“ a novinka bude schopnější díky použití žebřinového rámu namísto unibody konstrukce.

Náklaďák Tasman se začne prodávat jako globální model, ale prozatím je dostupnost potvrzena pouze v Jižní Koreji, Austrálii, Africe a na Středním východě.

Nákladní vůz Tasman se nezačne vyrábět v USA

Nákladní vůz Kia Tasman se nezačne vyrábět v USA, alespoň tak se na toto téma vyjádřila samotná automobilka. Dovozem odjinud to znamená, že na vyzvednutí by se vztahovala 25procentní daň zavedená v roce 1964. A to je trochu drahé.

Nový nákladní vůz Kia Tasman by měl začít konkurovat Fordu Ranger, Volkswagenu Amarok a Toyotě Hilux
Nákladní vůz Kia Tasman se stane konkurentem i pro Ford Ranger

K dispozici je zatím nové video s upoutávkou na jméno nového modelu Tasman, které původně navrhla australská pobočka společnosti. Přezdívka je zřejmým kývnutím na ostrovní stát Tasmánie a Tasmanovo moře. Druhý vůz Kia s karoserií na rámu po Mohave aka Borrego, který se na některých trzích stále prodává, nový Tasman by měl začít konkurovat Fordu Ranger, Volkswagenu Amarok a Toyotě Hilux.

Co se skrývá pod kapotou?

Technické specifikace zůstávají zahalené tajemstvím. Australské zprávy však naznačují, že se má zpočátku prodávat s turbodieselovým motorem. Údajně jde o 2,2litrový čtyřválcový agregát vypůjčený ze Sorenta, spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Proslýchá se, že se připravují deriváty s pohonem dvou i čtyř kol. Kia zjevně hodlá nákladní vůz prodávat v konfiguracích s jednou a dvěma kabinami a také ve variantě s kabinou podvozku.

Není jasné, zda se plánuje výkonnější šestiválec a/nebo zda se později v životním cyklu objeví hybridní pohonné jednotky. Když už mluvíme o elektrifikaci, Kia se zavázala, že do roku 2027 uvede na trh dva elektromobily s „dedikovanými“ a „strategickými“ modely. První jmenovaný by měl pravděpodobně sedět na zakázkové platformě elektrického vozidla, zatímco druhý by mohl sdílet své základy s modelem ICE.

Zdroje: motor1, Vapol