Cadillac CT6 se v Číně představil ve stylu Escala

Cadillac ukončil výrobu modelu CT6 pro americký trh na začátku roku 2020, ale v Číně se prodával i nadále. Nyní přichází model pro rok 2024

Cadillac ukončil výrobu modelu CT6 pro americký trh na začátku roku 2020, ale v Číně se tento luxusní vůz prodával i nadále. Velké sedany vybavené spalovacími motory jsou v druhé nejlidnatější zemi světa stále aktuální, a to natolik, že se dočkají pokračování. Seznamte se s modelem CT6 pro rok 2024, který má nyní nový vzhled zvenčí i zevnitř. Aniž by Cadillac zabíhal do podrobností, uvádí, že jezdí na „vylepšené platformě s pohonem zadních kol“ s ideálním rozložením hmotnosti 50:50.

Vylepšený model podle vzoru konceptu Escala

Exteriér si bere za vzor úžasný koncept Escala z výstavy Pebble Beach Concours d’Elegance 2016. Přestože se nemůže rovnat přítomnosti a šmrncu tohoto showcaru, v moři crossoverů a SUV, jako je nový Cadillac GT4 vyhrazený také pro Čínu, je to pohledný vůz. Rozměry se nijak výrazně nezměnily, protože model druhé generace je 5223 mm dlouhý, 1890 mm široký a 1473 mm vysoký.

Plnohodnotný prémiový sedan má podle výrobce nejlepší rozvor 3109 mm v segmentu, který dokonale odpovídá rozvoru jeho předchůdce
Rozvor vozu měří 3 109 mm

Plnohodnotný prémiový sedan má podle výrobce nejlepší rozvor 3109 mm v segmentu, který dokonale odpovídá rozvoru jeho předchůdce. To nám napovídá, že CT6 2024 není zcela novým produktem, ale spíše evolucí modelu první generace s využitím aktualizované platformy Omega. O pohon se stará přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru spojený s desetistupňovou automatickou převodovkou.

Technologie uvnitř CT6

Vzhledem k tomu, že Cadillac CT6 2024 sedí v Číně na vrcholu potravinového řetězce, překypuje technologiemi. Kromě již známé 33″ obrazovky dostane také Super Cruise, Magnetic Ride Control (4.0) a digitální zpětné zrcátko.

Kromě již známé 33" obrazovky dostane také Super Cruise, Magnetic Ride Control (4.0) a digitální zpětné zrcátko
Uvnitř se nachází velký 33″ displej

Na druhou stranu jej lze mít pouze s malým čtyřválcovým motorem, což je na hony vzdálené mocnému Blackwingu z americké specifikace CT6-V, v němž osmiválec twin-turbo dosahoval výkonu 550 koní. Tento 2,0litrový motor má méně než polovinu výkonu, a to pouhých 233 koní.

Cena na čínském trhu

Cadillac si za základní CT6 účtuje 50 800 dolarů (1 122 000 korun). Za nejvyšší výbavový stupeň až 66 300 dolarů (1 465 000 korun).

Za peníze si můžete pořídit velký sedan s červeným interiérem Renaissance Red
Cadillac CT6 s interiérem Renaissance Red

Za peníze si můžete pořídit velký sedan s červeným interiérem Renaissance Red jako alternativu k černé Jet Black a béžové Whisper Beige. Noblesní kabina má 26barevné ambientní osvětlení. Dále nabízí reproduktory AKG, vroubkovanou texturu a teplé metalické akcenty spolu s otevřenými póry tmavého jasanového dřeva.

Nový model CT6 se začne prodávat koncem tohoto roku v Číně společně s potvrzeným GT4 a přepracovaným modelem XT4.

Zdroje: motor1, TowPoint