Přenosný domácí generátor s polotuhými bateriemi

SuperBase V

Zendure nedávno představil SuperBase V, generátor, který může být napájen sluncem, nabíjet dva elektromobily najednou. A dodávat tak energii do domácnosti na týden nebo déle.

Zendure uvádí, že SuperBase V je první přenosný domácí systém pro ukládání energie na světě s polopevnými bateriemi.

Společnost nabízí systém ve dvou verzích, V6400 a V4600, s úložnou kapacitou 64 kWh a 46 kWh.

Polotuhé lithium-železo fosfátové (LiFePO4) baterie lze nabít za jednu hodinu pomocí satelitních expanzních baterií v kombinaci se solárním vstupem a střídavým napájením. Polopevné baterie jsou bezpečnější s nulovými prostoji a vyšší hustotou energie než lithium-iontové fosfátové baterie, říká společnost. Celkem lze připojit až čtyři satelitní baterie.

Výstupní střídavý výkon SuperBase V je 3 800 W jmenovitý výkon a 5 000 W špičkový výkon a společnost uvádí, že dva SuperBase V se stejným typem baterie lze vzájemně propojit kabelem ZenY nebo Home Panet. Proto, aby se dosáhlo až na 7 600 W celkového výstupního výkonu.

SuperBase V je napájen solární energií připojením výstupu solárního panelu přes port XT 90 nebo AC vstup. Lze jej nabíjet přenosnými solárními panely až do 3000 W. Zendure nabízí své vlastní solární panely, ale SuperBase V je kompatibilní s celou řadou solárních panelů jiných výrobců od 12 V do 150 V a společnost tvrdí, že jej lze snadno integrovat do stávajícího solárního systému.

Přenosný domácí generátor pro ukládání energie

Přenosný domácí generátor s polotuhými bateriemi
Satelitní baterie

Zendure uvádí, že americký model SuperBase V se může přepnout na bateriové napájení s prostojem 0 ms na výstupním portu AC.

Home Panel propojuje SuperBase V s domácími elektrickými obvody pro napájení celého domu. Aplikace Zendure vám poskytuje nástroje pro sledování, správu a přizpůsobení spotřeby energie. Home Panel, který by měl instalovat licencovaný elektrikář, je přenosový přepínač. A navíc je to rychlonabíjecí dok pro SuperBase V a obsahuje dvě nabíjecí zásuvky pro elektromobily. A díky distribuci energie až 12 000 W může Home Panel nabíjet dvě vozidla současně a poskytovat střídavý proud až 10 obvodům v domě.

Přenosné nabíjení EV úrovně 2 také podporuje vstup z veřejné elektrárny a SuperBase V ve spojení s baterií přidává dalších 64 km. Proto, aby se řidiči mohli pohybovat mezi zastávkami v boxech. Nabíjecí EV plus je konektor 14-50 pro typ 1 (J1772) s 5-15 zástrčkou a 6-20 zástrčkovými adaptérovými kabely; Zástrčka CEE 32 pro typ 2 (Mennekes) se zástrčkou EU, zástrčkou pro Spojené království a adaptérovými kabely zástrčky AU.

Jednotka se dodává s řadou konektorů a 14 porty, včetně AC, USB-A a USB-C, a 12 V automobilové zásuvky. Je kompatibilní se systémy Amazon Alexa a Google Home pro sledování domácí spotřeby energie. Aplikace Zendure také poskytuje uživatelům nástroje pro sledování, správu a přizpůsobení spotřeby energie. Dodává se s bezpečnostními funkcemi, jako je ochrana proti přebití a ochrana proti zkratu.

Podle webu Zendure začíná cena na 74 tis Kč.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint