MG Cyberster odhalený na patentových snímcích

SAIC Motor zveřejnil patentové snímky nově připravovaného MG Cyberster. Jedná se o jejich druhý plně elektrický model

MG Cyberster se stane na trhu novým sportovním plně elektrickým modelem.

Zaměření MG na čistě elektrická vozidla se rozšiřuje z SUV a hatchbacků na nový roadster, který pojmenovali Cyberster. Tyto patentové obrázky jsou naším dosud nejlepším pohledem na EV od doby, kdy jsme jej loni viděli ve formě konceptu.

Je to poprvé, co jsme viděli kabriolet od MG od TF. Je to také druhý čistě elektrický koncept sportovního vozu, který společnost MG uvedla na trh za posledních několik let. Hned po E-Motion Coupe, který značka vlastněná SAIC poprvé odhalila v roce 2017.

Produkční verze v těchto patentech vypadá, že si zachová spoustu designového jazyka viděného v konceptu. MG řekl, že je navržený jako „přikývnutí k MGB Roadster z minulosti“.

MG Cyberster a jeho specifikace

Vpředu se agresivní splitter trochu zmírnil, ale stále je zde dlouhá, skloněná kapota, která spadá do nízké mřížky. Přední světlomety konceptu „magic eye“ mezitím vyměnili za některé konvenčnější jednotky. Z konceptu jsou také převzaté žebrované boční prahy. Na rozdíl od konceptu Cyberster je skládací střecha zvednutá a vypadá to jako docela tradiční nastavení. Ještě si musíme počkat, zda se zachovají ochranné rámy proti převrácení.

Na zadní části vozu se nachází zvláštní design brzdového světla se dvěma šipkami směřujícími ven
Patentový snímek MG Cyberster

Zadní část má zvláštní design brzdového světla se dvěma šipkami směřujícími ven na zadní straně. Můžeme bezpečně předpokládat, že se zdvojnásobí také jako zadní indikátory. Je to poměrně krátká zadní část a ve spodní části vidíme, že se difuzor zmenšil.

Informace o interiéru

Bohužel nevíme, jak má vypadat vnitřek Cybersteru. Avšak koncept nám dal určitou představu, co můžeme očekávat. Kabina tohoto vozu je rozdělená úzkou portrétní obrazovkou infotainmentu namontovanou na středové konzole, přes kterou má řidič přístup k různým 5G službám vozu. Vzhledem k tomu, že MG plánuje používat technologii v MG4, očekáváme, že se to objeví i v Cybersteru. Seskupení digitálních měřidel je také lemované dalšími dvěma obrazovkami. Ty odebírají video z dvojice kamer namontovaných na křídle. Nedávné patentové obrázky naznačují, že se to do výroby nedostane.

Volant je silně tvarovaný a obsahuje sadu tlačítek a spouště ve stylu herního ovladače, ačkoli MG ještě nevysvětlilo, jak jednotka funguje. Ve svém nejnovějším oznámení společnost také uvedla, že vůz má dvojici „sportovních sedadel s nulovou gravitací“.

MG ještě nezveřejnilo úplnou technickou specifikaci pro Cyberster. Ačkoli značka potvrdila, že poskytne zrychlení z 0-100 km/h přibližně za tři sekundy a maximální dojezd až 800 km. Díky těmto údajům by se případná produkční verze stala blízkým soupeřem pro druhou generaci Tesla Roadster.

Tento přístup může být radikálním posunem od současné strategie MG pro elektromobily. ZS Electric SUV bylo první čistě elektrickou nabídkou značky, která měla solidní dojezd za dostupnou cenu. A tento směr nedávno následoval faceliftovaný MG 5.

U Cybersteru je jisté, že začne používat zcela odlišné elektrické hnací ústrojí než sériová vozidla MG. Přičemž potenciálně zdědí stejný dvoumotorový systém pohonu všech kol z konceptu E-Motion spolu s modulární platformou elektrického vozidla.

Výroba a prodej

MG ještě nedalo Cybersteru zelenou pro výrobu, ale s objevováním patentových obrázků bychom riskovali, že se blížíme k testování.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky