Ford Transit Custom Nugget se solární střechou

Jednou z hlavních premiér letošního Caravan Salonu v německém Düsseldorfu je model zaměřený na kempování. A to Ford Transit Custom Nugget

Jednou z hlavních premiér letošního Caravan Salonu v německém Düsseldorfu je Ford Transit Custom Nugget. Tento obytný vůz nahrazuje předchozí model představený na začátku roku 2019 přechodem na nejnovější kosti Transitu Custom představené před rokem.

Modrý ovál na přestavbě karavanu spolupracoval se společností Westfalia a má veškeré obvyklé vybavení, které byste od malého domova na kolech očekávali. To zahrnuje kuchyň ve tvaru písmene L, zásuvkovou lednici a dřez.

Stvořený pro cestování

Ford Transit Custom Nugget 2024 má ve výbavě výklopnou střechu se samoskládací tkaninou, která usnadňuje spouštění střechy. Za příplatek může Ford obytný vůz vybavit solární střechou, která využívá sluneční energii k napájení vnitřních prvků. K dalším vychytávkám patří roletové zatemňovací žaluzie a vestavěné úložné prostory pro stoly a židle používané venku.

Ford Transit Custom Nugget 2024 je vybavený výklopnou střechou se samoskládací tkaninou, která usnadňuje spouštění střechy
Ford Transit Custom Nugget 2024 je stvořený pro cestování

Je dostatečně prostorný pro dvojici manželských postelí a je vybavený otočnými kapitánskými křesly pro řidiče a spolujezdce. Vzadu je třímístná lavice s volitelným vyhříváním, porty USB-C a audioreproduktory. Ford standardně instaluje vzadu umístěnou teplou/studenou sprchu a za příplatek si můžete připlatit za stan na zadních dveřích.

Zmíněný 13palcový infotainment běží na systému SYNC4 a a obsahuje bezdrátové systémy Android Auto a Apple CarPlay
13″ obrazovka podporuje systémy Android Auto a Apple CarPlay

Zmíněný 13palcový infotainment běží na systému SYNC4 a a obsahuje bezdrátové systémy Android Auto a Apple CarPlay. V „obytném prostoru“ je také samostatná sedmipalcová dotyková obrazovka pro správu topení, hladiny vody, stavu baterie a osvětlení. To vše můžete provádět i na dálku pomocí aplikace v chytrém telefonu připojeném přes Bluetooth k vozidlu. Ford přihazuje také bezdrátové nabíjení a standardní modem 5G.

Jak to má nový Transit Custom 2024 s výkonem?

Transit Custom 2024 v outdoorové příchuti Nugget se zcela novým podvozkem, který slibuje zážitek jako v osobním automobilu, má nezávislé zavěšení zadních kol a lze jej objednat s pohonem všech kol. Poprvé jej lze mít s plug-in hybridním pohonným ústrojím vypůjčeným z modelu Kuga PHEV. Využívá zážehový motor o objemu 2,5 litru s přirozeným sáním a elektromotor, které dohromady poskytují výkon 230 koní.

To vše můžete provádět i na dálku pomocí aplikace v chytrém telefonu připojeném přes Bluetooth k vozidlu
7″ obrazovka slouží pro správu topení, hladiny vody, stavu baterie a osvětlení

Sada akumulátorů má využitelnou kapacitu 11,8 kWh, což poskytuje dostatek šťávy pro elektrický dojezd přibližně 32 km. Ford začne obytný vůz prodávat s osmistupňovou automatickou převodovkou a také se vznětovým motorem o výkonu 168 koní.

Právě diesel půjde do prodeje jako první, přičemž zákazníci si jej mohou objednat již tento měsíc s dodáním na jaře 2024. PHEV a další pohonné jednotky mají následovat během následujících 12 měsíců. Ceny v Německu začínají na 76 500 eurech (1 850 000 korun).

Zdroje: motor1, Vapol