Cyberster povede expanzi elektrického modelu MG

Společnost MG vydá sérii nových elektrických vozů

Cyberster roadster dorazí ještě před rokem 2024 jako cenově dostupné auto pro MG. Bude i jedno ze tří nových modelů, které se objeví na trhu.

Své úspěchy staví na nedávném fenomenálním úspěchu čínské značky ve Velké Británii. Loni prodej vzrostl o 66 %, z 18 415 v roce 2020 na 30 600 vozů.

Jako první dorazí hatchback MG 4, a to už ke konci letošního roku. Očekává se, že hodnotově orientovaný rival Volkswagenu ID 3 se stane největším prodejcem MG nebo dokonce překoná malé SUV MG ZS.

Technologie a kvalita MG 4

Obchodní ředitel MG pro Velkou Británii Guy Pigounakis o MG 4 řekl: „Vůz zůstává věrným našim hodnotám získat z MG více. Představuje špičkovou technologii, musí být vzrušující a musí představovat fantastickou hodnotu za peníze. To však neznamená levné.“

S odkazem na dojezd 400 km ZS EV dodal, že MG 4 je „ještě konkurenceschopnější na základě dojezdu“. Dále uvedl, že o ceně rodinného hatchbacku se ještě musí rozhodnout.

Produkční verze Cybersteru, poprvé odhalená jako koncert na autosalonu v Šanghaji v loňském roce, se pravděpodobně představí na letošním dubnovém autosalonu v Pekingu. A to vzhledem k historii předvádění nových modelů na velkých čínských akcích MG.

Koncept je údajně založený na architektuře EV na míru, která nabízí dojezd 800 km a zrychlení z 0-100 km/h za méně než tři vteřiny.

Elektrický vůz společnosti MG
Nový elektrický sporotvní vůz společnosti MG

Sportovní vozy

Když Pigounakis mluvil o přidání Cybersteru do řady MG, řekl: „Problém se sportovními vozy je v tom, že je všichni milují, ale málokdo si je kupuje.“ Dodal však, že globální objem MG znamená, že si může dovolit investovat do sportovních vozů a mít dlouhodobější pohled na to, kdy se investice vrátí. Dále uvedl, že mít sportovní vůz „nám přinese masivní PR a marketingové výhody“.

Třetí nový MG, který dorazí do roku 2024, ještě není potvrzený. Pravděpodobně se jedná o třetí SUV, vzhledem k pokračující poptávce spotřebitelů po vozech s vysokým jízdním výkonem.

Zdroje: autocar, Vapol