MG Cyberster EV měl premiéru na Auto Shanghai

V pondělí se na veletrhu Auto Shanghai 2023 představil elektrický kabriolet MG Cyberster EV v plném rozsahu

V pondělí se na veletrhu Auto Shanghai 2023 představil elektrický kabriolet MG Cyberster EV v plném rozsahu. Společnost slibuje, že sériová verze vyjede na silnice do léta příštího roku. Minulý týden jsme se mohli poprvé podívat na kabriolet MG Cyberster a na některé uniklé specifikace.

Elektrický kabriolet Cyberster

Ačkoli s tímto oficiálním oznámením nepřicházejí žádné konkrétní podrobnosti o pohonném ústrojí, MG uvádí, že Cyberster se stane „vysoce výkonným sportovním elektromobilem“, pravděpodobně první svého druhu od dob původní Tesly Roadster. Jedná se také o první nový kabriolet značky MG po více než deseti letech a slibuje „špičkové“ technologie pro řidiče spolu s futuristickou kabinou.

Je to také první nový kabriolet značky MG po více než deseti letech a slibuje "špičkové" technologie pro řidiče spolu s futuristickou kabinou
MG Cyberster je první kabriolet značky po více než deseti letech

Samotný design vypadá moderně, ale vzdává hold ikonickým roadsterům MG, které se objevovaly v historii. A to díky charakteristickým prvkům, jako je dlouhá kapota, hladké linie karoserie a záď Kammback. Jedinečné nůžkové dveře jsou inovativním doplňkem, zatímco pohonné ústrojí je, jak již jsme četli výše, plně elektrické.

Pod kapotou kabrioletu

MG nepotvrdilo, co by mohlo model Cyberster pohánět. Nicméně uniklé podrobnosti naznačují, že kabriolet má mít pro začátek tři varianty. Základní variantou se stane model s jedním motorem, nad nímž má být dvoumotorová výbava s výkonem 101 koní (75 kW) na předním motoru a 215 koní (160 kW) na zadním motoru.

MG Cyberster EV se začne prodávat ve Velké Británii a Evropě vedle současné nabídky SUV a sedanů značky od léta 2024
MG Cyberster EV by se měl začít prodávat od léta 2024

Nejsilnější verze získá vpředu 201 koní (150 kW) a vzadu 335 koní (250 kW), což by po zveřejnění oficiálních čísel mohlo být až 530 koní (395 kW). Zatím nejsou k dispozici žádné konkrétní údaje o celkovém výkonu nebo kapacitě baterie. Avšak víme, že Cyberster by měl vážit od 1850 kg do 1985 kg.

Začátek prodeje MG Cyberster

MG Cyberster EV se začne prodávat ve Velké Británii a Evropě vedle současné nabídky SUV a sedanů značky od léta 2024. Žádné podrobnosti o ceně zatím nejsou zveřejněné. Avšak již v roce 2021 zaplatilo více než 5 000 zájemců v Číně ekvivalent 155 dolarů (3 319 korun). To proto, aby si mohli rezervovat své jméno na Cyberster.

Zdroje: motor1, TowPoint