Kode61 Birdcage debutoval ve Villa d’Este

Na letošním Concorso d'Eleganza Villa d'Este debutoval Ken Okuyama s novým modelem s označením Kode61 Birdcage

Na letošním Concorso d’Eleganza Villa d’Este debutoval Ken Okuyama s novým modelem Kode61 Birdcage. Ken Okuyama je uznávaný průmyslový designér, který během svého působení ve společnosti Pininfarina pracoval na modelech Ferrari Enzo, 599 GTB a 612 Scaglietti. Nyní provozuje společnost Ken Okuyama Cars, která vytváří krásné stroje vyráběné v malých sériích.

Sportovní vůz s retro a moderními prvky

Kode61 Birdcage má design, který kombinuje retro a moderní stylistické prvky. Přední část přechází do ostré špičky a do její hrany se začleňují hubené světlomety. Mřížka chladiče má asymetrické uspořádání.

Kapota má odhalené části v blízkosti vnitřních částí zvýšených blatníků. Zdá se, že tyto otvory by mohly pozorovatelům umožnit nahlédnout do mechanických částí pod nimi.

Kode61 Birdcage má design, který kombinuje retro a moderní prvky
Kode61 Birdcage má moderní i retro prvky

Boky mají ostré záhyby, ale blatníky mají splývavé oblouky. Drobné dveře vypadají elegantně. Vysoké prahy však ztěžují nastupování do vozidla.

Zadní paluba má špičatý tvar, který je podobný přídi. Na vnitřní části každého blatníku se nachází žábry. Z koncovky zádě vychází dvojice výfuků.

Inspirován modelem Maserati Tipo 61

Kode61 Birdcage a jeho styling si bere inspiraci z modelu Maserati Tipo 61, ale v tomto případě jsou panely karoserie z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Přezdívka „Birdcage“ se mu dostala kvůli částečně odhalenému podvozku s prostorovým rámem.

Okuyama v době svého působení u Pininfariny pracoval také na konceptu Birdcage 75 z roku 2005. Vůz kombinoval moderní techniku se vzhledem originálu.

Interiér Birdcage

V interiéru je centrální páteř, která odděluje cestující. Obě sedadla mají samostatná zaoblená čelní skla. Řidič se dívá na dva velké analogové ukazatele. Řadicí páka je šestistupňová manuální se šoupátkem a poloexponovanou pákou.

Řidič se dívá na dva velké analogové ukazatele
Řidič má k dispozici analogové ukazatele

Klíč se zasouvá do středu středové konzoly a pod ním jsou spínače. Spolujezdec se dívá na digitální displej.

Pod kapotou Kode61 Birdcage

Kode61 Birdcage používá osmiválec o objemu 4,2 litru, který dosahuje výkonu 396 koní při 7 000 otáčkách za minutu a točivého momentu 326 N.m. Vůz je vybavený motorem o objemu 4,2 litru. Zavěšení se skládá z nezávislých, nestejně dlouhých vahadel.

Okuyama se o pohonném ústrojí modelu Kode61 Birdcage nezmiňuje. Pro více informací jsme oslovili Ken Okuyama Design.

Objeví se limitovaná sériová verze?

Kode61 Birdcage znamenal pro japonskou karosárnu první nominaci v kategorii koncepčních vozů Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Zatímco Kode61 Birdcage je v současné době jedinečným vozidlem, Ken Okuyama Cars plánuje vyrobit limitovanou sériovou verzi, kterou by společnost vyráběla v Japonsku
Jedná se o koncepční vůz

Zatímco Kode61 Birdcage je v současné době jedinečným vozidlem, Ken Okuyama Cars plánuje vyrobit limitovanou sériovou verzi, kterou by společnost vyráběla v Japonsku. Zatím nejsou k dispozici žádné podrobnosti o tom, kolik kusů by automobilka vyrobila a kolik by každý z nich stál.

Okuyama vyrobil také model Kode 0, který debutoval během Monterey Car Week v roce 2017. Vyznačoval se ultra hranatým designem a 6,5litrovým motorem V12 o výkonu 690 koní a 507 N.m. Vůz postavil jako jednorázovou zakázku za cenu kolem 1,5 milionu dolarů.

Zdroje: motor1, Vapol