Nissan Z má hlasitější výfuk s automatickou převodovkou

Připravovaný Nissan Z je jedním z nejvíce vzrušujících nových vozů pro nadšené řidiče. Tento vzrušující sportovní vůz se nabízí jak s 6 stupňovou manuální převodovkou, tak s 9 stupňovou automatickou převodovkou. Kromě odlišných jízdních vlastností každé převodovky je Nissan nucený namontovat na manuální převodovku Z upuštěný výfuk, aby mohla splnit přísné hlukové předpisy.

Když automobilky vyrábějí auta, musí vzít v úvahu nekonečný proud pravidel a předpisů. Tyto předpisy musí jejich vozidla splňovat, než se prodají veřejnosti. V případě sportovních vozů, jako je Z, jsou věci ještě obtížnější. To proto, protože výrobci automobilů pracují na vyvážení vzrušení a zábavy se zákonnými povinnostmi. I vzrušující Z se svým 3,0 litrovým motorem V6 s dvojitým přeplňováním musí dodržovat pravidla.

Všechna nová vozidla musí před prodejem po celém světě projít testy regulace hluku. V Americe má stát Kalifornie nejpřísnější směrnice, což znamená, že kontrolují zvuk každého skladového vozidla prodávaného v USA.

Nissan Z je k dostání s manuální a automatickou převodovkou
Nissan Z

Kalifornský test je založený na testu vytvořeném Society of Automotive Engineers SAE J1470. Základní test vyžaduje, aby auto projelo kolem mikrofonu. Test začíná, když testovací vozidlo jede rychlostí 50 km/h. Vozidlo pak musí zrychlovat na plný plyn, dokud nedosáhne maximálních otáček.

Nissan Z má manuální převodovku

Problém spočívá v tom, že manuální a automatická vozidla jsou testovaná odlišně. Vozidla s manuální převodovkou musí tento test zahájit na 2. nebo 3. rychlostním stupni. To znamená, že během testu dosáhnou červené linie a produkují hodně hluku.

Pro testování automatických vozidel text konkrétně uvádí, že by měla akcelerovat a otevřít plyn co nejrychleji, aniž by došlo k nucenému kopnutí dolů nebo podřazení. Místo toho automatika zrychluje pomalu na kterýkoli převodový stupeň, který jim umožňuje dosáhnout rychlosti 50 km/h. Avšak ne tak rychle, aby převodovka podřadila na nižší převodový stupeň a udržovala hladinu hluku na minimum.

To je důvod, proč je nový Nissan Z od Nissanu hlasitější s automatickou převodovkou ve srovnání s manuální převodovkou Z. Naštěstí majitelé manuální převodovky Z mohou snadno opravit své výfuky náhradními díly.

zdroj: motor1, Vapol